Частину виробництва Запорізького алюмінієвого комбінату можуть запустити вже цього літа

Запорізький алюмінієвий комбінат - izvestia.kiev.ua Запорізький алюмінієвий комбінат - izvestia.kiev.ua

Виробництво алюмінієвої катанки на Запорізькому алюмінієвому комбінаті може бути відновлено вже 1 липня. Про це на засіданні круглого столу, який пройшов в Запорізькій облраді, заявив директор ЗАлК Дмитро Лобіков.

Для відновлення виробничої лінії катанки необхідно близько 8 млн грн. Однак, навіть якщо лінія запрацює, існує проблема, пов'язана з введенням спецтарифів на електроенергію. За словами Дмитра Лобікова, вартість однієї тонни катанки складає трохи більше 1300 дол., а електрики для виробництва цього обсягу - 1500 дол. При такій вартості виробництво продукції є малорентабельним.

Ще однією проблемою є судові розгляди, які постійно йдуть з колишньої фірми-власником ЗАлКу, що є дочірнім підприємством великої російської компанії «РУСАЛ». Зокрема, ця компанія досі офіційно є власником деякого обладнання, яке використовується на комбінаті.

У підприємства на даний момент накопичилося понад 15 млн грн. боргу перед Пенсійним фондом, через що були арештовані рахунки ЗАлКу. Крім цього, підприємству досі не повернули від 34 до 38 млн грн ПДВ.

Позитивним моментом є те, що керівництво комбінату зуміло домовитися з постачальниками газу і електроенергії про реструктуризацію боргів. Зараз підприємству необхідні оборотні кошти. Отримати їх воно планує за рахунок відкритих торгів та аукціонів неліквідних матеріалів, металовиробів, масел, фарб, рейок, колісних пар та інших, які не використовуватимуться у виробництві.

Як відомо, 11 березня 2015 року Верховний суд України виніс рішення про повернення пакета акцій ЗАлК в розмірі 68,01% статутного фонду. Цей пакет був куплений в 2001 році в процесі приватизації російською компанією «АвтоВАЗ-Інвест» (згодом увійшла до складу корпорації «РУСАЛ»). Однак інвестор не виконав зобов'язання, які брав на себе при купівлі підприємства. Після багаторічних судових позовів контрольний пакет акцій був повернутий у власність державі.

Вибір редактора