Угода про асоціацію ЄС і України попередньо вступила в силу

Угода про асоціацію ЄС і України - zn.ua Угода про асоціацію ЄС і України - zn.ua

Угода про асоціацію Європейського Союзу з Україною попередньо вступила в силу. Про це заявив єврокомісар з питань розширення і європейської політики сусідства Йоханнес Хан.

«27 членів ЄС вже ратифікували угоду з Україною, Нідерланди попередньо ратифікували, тому ми можемо сказати, що угода попередньо вступила в силу, і тепер Європейська рада має дати нам ідеї, як нам рухатися далі», - заявив політик.

Єврокомісар також порадив новому українському уряду активніше проводити реформи і показати реальні успіхи в боротьбі з корупцією. Зокрема повинні повноцінно запрацювати нові антикорупційні органи. «Уряд повинен бути рішуче налаштований впроваджувати відповідні зміни для того, щоб отримати довіру громадян», - заявив Хан.

Політик також зазначив, що важливо не допустити перегляду вже існуючих домовленостей з Міжнародним валютним фондом (МВФ). «Протягом 100 днів потрібно продовжувати працювати з МВФ, повинен бути прийнятий закон про енергетичні регулятори і повинна бути знята заборона на експорт деревини», - сказав Хан на прес-конференції в Києві. Крім того, Хан висловив надію, що найближчим часом вирішиться питання про безвізовий режим Євросоюзу для українців.

Всі чекають рішення Нідерландів

Щоб угода про асоціацію України і ЄС набула чинності в повній мірі, її повинні узгодити всі країни ЄС. Поки документ про угоду ратифікували 27 країн-членів ЄС з 28. Складнощі виникли в Нідерландах, які довго не наважувалися на ратифікацію. 7 квітня в країні відбувся референдум, в якому громадяни могли висловити свою думку щодо прийняття угоди.

За підсумками референдуму виявилося, що 61,1% голосуючих виступили проти ратифікації документа про асоціацію між Євросоюзом та Україною. Тільки 38,1% проголосував за затвердження угоди. Хоча результати референдуму носили лише рекомендаційний характер, уряд не міг ігнорувати думку громадян і думає, що робити далі.

Соціалістична партія Нідерландів запропонувала скасувати ратифікацію угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною. Однак парламент королівства відхилив цю ініціативу. Проти скасування висловилося 76 депутатів, підтримали пропозицію 71 політик. Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте раніше заявляв, що під час обговорення цього питання не може не зважати на думку виборців, тому країна буде вирішувати, як внести зміни в угоду з Україною.

Питання скасування візового режиму вирішується

Тим часом Єврокомісія дала позитивну оцінку заходам, вжитими українською владою для лібералізації візового режиму, і запропонувала Раді Європейського Союзу та Європейського парламенту скасувати візовий режим для громадян України. Про це повідомляється в прес-релізі Європейської комісії.

Єврокомісар у справах міграції та громадянства Дімітріс Аврамопулос зазначив, що в разі скасування режиму, громадяни України зможуть приїздити до країн шенгенської угоди без візи на термін до 90 днів. У разі ділової поїздки, туристичної програми або сімейних цілей термін відвідування країн ЄС може збільшитися до 180 днів. При цьому безвізова угода не поширюється на бажаючих влаштуватися в Європі на роботу.

Раніше глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що результати референдуму в Нідерландах не завадять Україні отримати безвізовий режим з країнами ЄС. «Є чіткі запевнення, що безвізовий режим - це абсолютно окремий шлях. І якщо Єврокомісія дає відмашку, а відповідне рішення всередині Європейської комісії вже підготовлено, що Україна виконала повністю всі вимоги на шляху до безвізового режиму, ми рухаємося до безвізового режиму », - сказав міністр.

Вибір редактора