Екзитполи говорять про поразку прихильників асоціації України і Євросоюзу

Референдум в Нідерландах - bykvu.com Референдум в Нідерландах - bykvu.com

Згідно з попередніми результатами голосування на референдумі в Нідерландах, який присвячений питанню ратифікації угоди про асоціацію України з Європейським союзом, 64% тих, хто проголосував, виступили проти вступу країни в ЄС.

За ратифікацію угоди проголосували 36%, які взяли участь в референдумі, говорять дані екзитполи. Офіційні результати голосування, як очікується, стануть відомі 12 квітня.

У той же час, як відзначає агентство "Інтерфакс", явка на референдумі склала лише 29%, при тому, що для визнання референдуму таким, що відбувся необхідно, щоб в ньому взяли участь не менше 30% виборців.

Очікується, що нідерландські ЗМІ протягом найближчих годин опублікують нову, більш точну версію опитувань, що враховує, зокрема, результати голосування в невеликих населених пунктах.

Перед стартом референдуму в уряді Нідерландів не стали відповідати на питання, що вони будуть робити, якщо піддані країни висловляться проти угоди про асоціацію між ЄС і Україною. Однак, незважаючи на те, що рішення референдуму не є обов'язковим для виконання, голландська влада змушена буде прийняти волевиявлення підданих королівства до відома.

Більшість голландців відчувають сумніви в тому, що інтеграція з Україною принесе вигоду як Нідерландам, так і Європі в цілому, зазначає "Российская Газета". Виразним приводом для занепокоєння виступає вже ніким не приховуване українське "корупційне болото" , в яке, як в чорну діру, будуть витікати гроші голландських платників податків.

Як зазначає видання, посилює тривогу і ті обставини, що за місяці європейського покровительства Києву українська система управління і розподілу фінансів не стала прозорішою.

Варто відзначити, що в Брюсселі до політичної активності жителів Нідерландів відносяться з великою стурбованістю. Як заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, важливість цього питання виходить за межі Нідерландів. "Я не вірю, що голландці проголосують "проти", тому що це відкриє двері для великої континентальної кризи", - заявив Юнкер, звертаючись до голландців зі сторінок видання NRC Handelsblad.

Тим часом, як уже заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, рішення по ратифікації угоди про асоціацію ЄС і України може бути переглянуто, якщо референдум, на якому громадяни проголосували проти, буде визнаний таким, що відбувся.

Прем'єр при цьому підкреслив, що керівництву країни ще належить прийняти рішення про те, як реагувати на результати голосування, якщо його визнають дійсним.

Вибір редактора