Австралія продаватиме Україні уран для АЕС

уран для АЕС - kak-eto-sdelano.livejournal.com уран для АЕС - kak-eto-sdelano.livejournal.com

Австралія планує почати продаж Україні урану для АЕС, повідомляє інформагентства.

Як заявила міністр закордонних справ країни Джулі Бішоп перед відльотом до Вашингтона на міжнародний саміт з ядерної безпеки, - «Напередодні саміту я підпишу угоду про співпрацю з Україною, що передбачає постачання урану для атомної енергетики».

Бішоп також нагадала, що «Австралія має аналогічні угоди з іншими країнами, в тому числі з Канадою, Китаєм, Францією, Індією, Японією, Республікою Корея, Росією, Великобританією і США».

Нагадаємо, в кінці грудня 2014 року українська компанія «Енергоатом» і американська Westinghouse Electric Company підписали угоду про збільшення поставок ядерного палива з США для АЕС на Україні до 2020 року . Це викликало стурбованість у Москві. Повідомлялося також про проблеми, що виникають при використанні американських паливних збірок на українських АЕС , офіційно ця інформація була спростована.

Відзначається, що під час міжнародного саміту з ядерної безпеки Бішоп має намір зустрітися з президентом України Петром Порошенко. Захід відбудеться у Вашингтоні 1-2 квітня. Передбачається, що президент України Петро Порошенко буде говорити на саміті про те, що Росія планує розмістити в Криму ядерну зброю.

Вибір редактора