Українці вимагають присутності мами біля дитини в реанімації

Українці вимагають присутності мами біля дитини в реанімації - subscribe.ru Українці вимагають присутності мами біля дитини в реанімації - subscribe.ru

В даний час українське законодавство дозволяє відвідування важкохворих дітей і родичів в реанімації. Однак насправді в 99% випадків на відвідування накладається заборона. У соцмережах активно закликають МОЗ розробити офіційний документ, що дозволяє безперешкодний доступ рідних в реанімацію.

В українських лікарнях більшість головних лікарів забороняють допуск відвідувачів до важкохворих родичів і дітей в реанімації. І це стає тяжким випробуванням для розділених батьків і хворої дитини. Багато дітей навіть перед смертю не можуть побачити свою маму, яка під дверима реанімації обливається сльозами. Дитина, на самоті страждаючи від болю і страху, посилює свій стан, вважають психологи. Не секрет, що близькість рідної людини може надати дітям сили і стати поштовхом до одужання дитини.

Як правило, підставою для заборони на відвідування служать «якісь санітарні норми», які необхідно строго дотримуватися. Однак введення платних палат відразу знімає це обмеження. У лікарнях з однаковими умовами лікування правила можуть бути різними. 

На думку юристів, закон в судовому порядку завжди підтримує батьків. Тому в разі відмови на відвідування дитини в реанімації батьки можуть звернутися з заявою в прокуратуру, повідомила медичний юрист Жанна Алтунян.

Лікарі теж думають по-різному

На думку експертів, всі побоювання лікарів з приводу внесення до реанімації інфекції є вигаданими. Зрештою, на родичів можна надіти маску, халат, рукавички, які носить медперсонал лікарні, вважає доктор медичних наук, реаніматолог Сергій Царенко.

Іншим фактором для заборони є побоювання лікарів неадекватної поведінки родичів в стані стресу. При дефіциті медперсоналу в лікарнях завідувачі відділеннями уникають зайвого навантаження на медиків, які змушені доглядати ще й за батьками в реанімації, вважає Рогачова Аліна Хаїн, завідуюча відділенням клінічної психології.

Реанімації в інших країнах

У європейських і американських лікарнях схвалюють присутність батьків в реанімаціях біля важко хворої дитини. Лікарі радять батькам частіше брати на руки малюків на противагу українським правилам, що забороняє до дітей навіть торкатися. Західні медики побоюються розвитку у дитини госпітального синдрому, який з'являється при довгій відсутності батьків і позбавляє їх шансів на одужання. Відсутність матері в палаті інтенсивної терапії або реанімації за кордоном є нонсенсом.

Кандидат медичних наук, дитячий лікар Євген Комаровський вважає, що мати може в буквальному сенсі врятувати своїй дитині життя, перебуваючи у його ліжку. Медсестри не в змозі постійно перебувати біля ліжка хворого, не можуть зайвий раз пригорнути його, не зможуть встежити за тим, щоб дитина не захлинулась слиною або не задихнулась, зазначив він.

Вибір редактора