Україна закликала Росію забезпечити повну безпеку своїх дипломатичних закладів

Україна закликала Росію забезпечити повну безпеку - rian.com.ua Україна закликала Росію забезпечити повну безпеку - rian.com.ua

Державне управління справами України після акту вандалізму щодо Національного культурного центру в Москві закликало російську сторону забезпечити повну охорону дипломатичних і консульських установ України на території РФ.

«11 березня невідомі особи вчинили акт вандалізму проти Національного культурного центру України в Москві. Державне управління справами закликає Російську Федерацію забезпечити повну охорону дипломатичних і консульських установ України на своїй території і не допускати неправомірних дій стосовно представників і майна нашої держави », - йдеться в коментарі Держуправління.

В управлінні нагадали, що 27 лютого 1998 року підписано Угоду між Кабінетом міністрів України і урядом Російської Федерації про заснування та умови діяльності інформаційно-культурних центрів. Також на основі взаємності був заснований Культурний центр України в Москві і Російський центр науки і культури в Києві. Головними завданнями цих центрів є реалізація програм міжнародного співробітництва в сфері розвитку гуманітарних, науково-технічних, культурних та інформаційних зв'язків, ознайомлення зарубіжної громадськості з історією і культурою країни.

«Відповідно до угоди сторони на основі взаємності вживають необхідних заходів для забезпечення безпеки персоналу і приміщень центрів, а також заходів, які ними проводяться», - додали в Держуправлінні справами.

Тим часом Держдепартамент США відреагував на акції біля консульства РФ в Києві, будівля якого в ніч на 10 березня була закидана «коктейлями Молотова».

«Ми бачили інформацію про акції протесту у російських дипломатичних установ в Україні, що супроводжуються спалахами насильства. Ми закликаємо людей на Україні висловлювати свій протест мирно. Ми також закликаємо українську служби безпеки виконувати свої обов'язки відповідно до Віденської конвенції про захист дипломатичних і консульських місій », - заявив начальник прес-служби держдепартаменту США Джон Кірбі.

У ніч на 10 березня жінка і двоє чоловіків кинули на територію посольства РФ в Києві три пляшки із запальною сумішшю. Слідчо-оперативна група, яка прибула на місце події, при огляді території вилучила запальничку, залишки скляного посуду і дві пляшки з рідиною, предмети направлено на експертизу.

Пізніше співробітники правоохоронних органів затримали нападників, але після опитування відпустили.

Вибір редактора