Пікети на захист Савченко пройшли в Києві та в Петербурзі

Пікети на захист Савченко - baltnews.lv Пікети на захист Савченко - baltnews.lv

У неділю, 6 березня, мітинги на захист заарештованої в Росії українського військовослужбовця Надії Савченко відбулися в Києві на майдані Незалежності та на Невському проспекті в Санкт-Петербурзі.

Взаємні акції протесту пройшли біля посольств РФ і України в Києві і в Москві. Приводом до цього стало рішення російського суду в Донецьку від 3 березня, позбавивши Надію Савченко останнього слова і перенесення засідання на 9 березня.

На останньому засіданні суду 3 березня Надії Савченко відмовили в останньому слові і перенесли засідання на 9 березня. У відповідь вона оголосила «сухе» голодування, а її сестра опублікувала в фейсбуці останнє слово Савченко. 

Акції в Києві на захист Савченко

6 березня на площі Незалежності в Києві зібралися понад тисяча осіб. В руках вони тримали плакати «Злочинці! Поверніть Надію Україні»,«Свободу політв'язням», повідомили інформагенства. На мітингу були присутні мама і рідна сестра Савченко - Віра. За словами Віри, уповноважена з прав людини в Росії Елла Памфілова запевнила, що стан здоров'я Надії Савченко залишається задовільним. Також Віра повідомила, що для обстеження здоров'я Надії в Росію планують відправитися троє українських лікарів.

Побачити Надію Савченко в СІЗО також спробує 7-8 березня генконсул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко.

Київську акцію підтримали в Росії

У неділю в Санкт-Петербурзі жителі міста підтримали українців. Близько 30 активістів вийшли з плакатами на Невський проспект. Вони заявили, що їх виступ - це громадянська ініціатива небайдужих людей. За словами учасників, головним сенсом акції стала підтримка ультиматуму російській владі, опублікованого в останньому слові Надії Савченко. 

Також на захист Надії Савченко виступили громадські діячі. Так засновник телекомпанії РЕН-ТВ Ірена Лєснєвська в фейсбуці у відкритому листі президенту РФ закликала відпустити Надію Савченко. У своєму інтерв'ю «Радіо Свобода» вона заявила, що відчуває нескінченні почуття сорому за все, що відбувається з Савченко в Росії.

У своєму блозі на «Ехо Москви» депутат Законодавчих Зборів Санкт-Петербурга Борис Вишневський назвав суд над Надією Савченко «розправою, а не правосуддям». Він дивується тому, що російська влада судить українського офіцера, який захищав територіальну цілісність своєї країни. Справжнього винуватця загибелі журналістів він бачить в організаторах заколоту, що поставляють сепаратистам зброю і найманців.

Атаки посольств в Києві і Москві

У Києві вночі на 6 березня група невідомих скоїла напад на автомобілі, припарковані біля будівлі посольства РФ. Були пошкоджені три машини з дипломатичними номерами. На територію посольства невідомі закинули димові шашки і фаєри. Вдень 6 березня кілька людей закидали яйцями і камінням будівлю посольства РФ в Києві.

У відповідь на ці дії 6 березня в Москві близько 150 російських активістів намагалися закидати яйцями посольство України. Поліція виставила біля посольства подвійне огородження, в зв'язку з чим яйця не потрапили на його територію.

Вибір редактора