Мікроавтобус підірвався на міні в Україні: є жертви

Мікроавтобус підірвався на міні в Україні: є жертви - m.kp.ru Мікроавтобус підірвався на міні в Україні: є жертви - m.kp.ru

Мікроавтобус підірвався на міні в зоні збройного конфлікту в Україні: загинули цивільні особи, повідомив сьогодні журналістам спецпредставник ОБСЄ в тристоронній контактній групі Мартін Сайдік, передають інформагентства.

"Сьогодні я дізнався сумну новину про те, що на протитанковій міні підірвався мікроавтобус, що викликало смерть цивільних осіб. Я хотів би висловити сердечні співчуття рідним і близьким загиблих. Обставини цієї трагедії незабаром повідомить спеціальна моніторингова місія ОБСЄ (СММ). Вона викреслює актуальність розмінування в зоні конфлікту ", - сказав Мартін Сайдік. Він також зазначив, що загальний стан безпеки в зоні конфлікту в Україні продовжує погіршуватися.

Ця тема була в центрі сьогоднішнього засідання підгрупи з безпеки. Її координатор Ертугрул Апакан нагадав сторонам про зобов'язання повністю дотримуватися режиму припинення вогню і відвести важке озброєння, танки, міномети.

Він вважає, що сторони повинні дати СММ відповідь по цій темі. Спецпредставник звернув увагу, що недотримання цих домовленостей створює проблеми і для самої СММ, яка зараз розширює можливості своїх "наземних дій". Спостерігачі цієї місії продовжують стикатися з проблемами при пересуванні в зоні конфлікту.

Сьогодні в Мінську пройшли засідання підгруп з політичних питань, а також з безпеки і гуманітарних аспектів.

"Тристороння контактна група сьогодні в Мінську не засідала, її зустріч була відкладена з причин координації і планування", - пояснив спецпредставник. На засіданні економічної підгрупи було відзначено, що як і раніше є проблеми з ремонтними роботами і експлуатацією відновлених об'єктів інфраструктури. Труднощі пов'язані з порушеннями режиму припинення вогню. Є проблеми і з наданням послуг мобільного банкінгу. Але відзначений прогрес у врегулюванні ситуації з доставкою води.

Вибір редактора