Україна готова відкрити пункт пропуску для гуманітарних конвоїв в Луганській області

Україна готова відкрити пункт пропуску - www.interfax.ru Україна готова відкрити пункт пропуску - www.interfax.ru

Українська сторона готова відкрити пункт пропуску на лінії зіткнення в Луганській області для цивільного транспорту і гуманітарних вантажів, повідомив сьогодні журналістам спеціальний представник ОБСЄ у тристоронній контактній групі по Україні Мартін Сайдік.

"Досягнута домовленість відкрити цей пункт 12 лютого - саме в річницю мінських угод. Думаю, що це дуже важливий крок вперед. Коли ми ще починали тут переговори, у Луганській області не було жодного пункту пропуску на лінії зіткнення. Зараз у нас буде другий" , - сказав Мартін Сайдік. Він пояснив, що мова про це йшла сьогодні на засіданні робочої групи з гуманітарних питань, а домовленість про дату досягнута вже на рівні контактної групи.

При цьому поки немає прогресу в переговорах з проблеми полонених. "У той же час позитивним моментом є успішне проведення в Луганську семінару Міжнародного комітету Червоного Хреста з іншого важливого гуманітарного питання - по зниклим безвісті. Семінари такого роду проводилися в Донецьку, Дніпропетровську та Києві", - зазначив спецпредставник ОБСЄ.

Мартін Сайдік додав, що учасники робочої групи з питань безпеки обмінялися інформацією по триваючому розмінуванню на узгоджених раніше ділянках. "Приділено особливу увагу питанням безпеки осіб, які сприяють розмінування, особливо на ділянках уздовж лінії зіткнення", - сказав він. У цьому зв'язку обговорювалася вироблення спільних заходів забезпечення безпеки робіт з розмінування і щодо недопущення порушень режиму припинення вогню в цілому.

Вибір редактора