Україна підвищила ставку транзиту газу для Росії

Транзиту газу для Росії - joinfo.ua Транзиту газу для Росії - joinfo.ua

Україна збільшила ставку транзиту газу для російської компанії "Газпром" більш ніж у півтора рази. Як повідомляють інформагентства, про це заявив на брифінгу в Києві глава Міненерго України Володимир Демчишин.

Підвищення пов'язане з новою методикою ціноутворення, введеної з 2016 року українським державним регулятором у сфері енергетики. Як зазначив Демчишин, раніше був тариф на транзит, а тепер буде тариф з транспортування. Колишня ставка становила $ 2,7 за транспортування 1000 куб.м газу на 100 км. Тепер вона буде $ 4,5 за 1000 куб.м. Демчишин уточнив, що новий тариф уже затверджений.

Раніше вартість транспортування російського газу територією України регулювалася двосторонніми угодами між "Газпромом" і українською компанією "Нафтогаз". Напередодні Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв сказав, що Україна ввела систему тарифікації транспортування газу відповідно до правил Євросоюзу.

"Нафтогаз" планує до кінця січня обговорити з російською стороною нову систему тарифікації за принципом ship or pay ("транспортуй або плати"). У разі безрезультатності переговорів Київ "залишає за собою право звернутися до суду", говорив Андрій Коболєв. Україна перестала закуповувати російський газ, так як він дорожче європейського, нагадав глава Міненерго Украіни.

Россія запропонувала ціну в $ 212 за 1000 куб.м в першому кварталі 2016 року. Європейські постачальники продають газ в діапазоні цін від $ 188 до $ 211 за 1000 куб.м. "Газпром" виставив Україні рахунок на суму понад $ 2,5 млрд за газ, не обраний в третьому кварталі 2015 року. Договір на послуги транзиту газу між "Газпромом" і "Нафтогазом" був укладений в 2009 році і до 2019 року.

Київ вважає, що угода між Україною і Росією про транзит газу в Європу буде продовжено і після 2019 року, стверджуючи, що альтернативи українському маршруту немає.

Вибір редактора