Нафта подешевшала до $28 після зняття санкцій з Ірану

Нафта подешевшала до $28 - www.rbc.ru Нафта подешевшала до $28 - www.rbc.ru

Світові ціни на нафту під час торгів у понеділок показують падіння: барель марки Brent торгується близько 28 доларів через побоювання інвесторів про збільшення надлишку пропозиції на ринку після повернення на нього Ірану, свідчать дані торгів.

Станом на 8:25 вартість березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 2,27% - до 28,57 долара за барель. При цьому в ході торгів понеділка вартість нафти марки Brent опускалася нижче 28 доларів за барель вперше з січня 2003 року, до 27,71 долара за барель. Ціна березневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,97% - до 30,09 долара за барель, перевищуючи вартість нафти сорту Brent.

У суботу, 16 січня, Іран позбувся більшості накладених на країну санкцій - в цей день МАГАТЕ представило доповідь, підтвердивши готовність влади країни реалізувати створену для неї шляхом довгих переговорів програму зі значного зниження свого ядерного потенціалу. Пізніше ЄС і США підтвердили зняття з Ірану економічних і фінансових санкцій, пов'язаних з його ядерною програмою. Тепер учасники ринку побоюються, що іранська сторона зможе протягом декількох тижнів наростити поставки нафти до 500 тисяч барелів на добу протягом декількох тижнів, що загострює побоювання інвесторів, пов'язані з надлишком пропозиції на ринку.

З початку літа 2014 року до кінця минулого року ціни на нафту обвалилися більш ніж утричі - з 115 до 36 доларів за барель марки Brent, а в 2016 році вже опускалися нижче 30 доларів. При цьому, крім таких фундаментальних факторів, що викликають спад цін, як високий рівень видобутку в світі при малому попиті, в тому числі через ситуацію в Китаї, таке глибоке падіння експерти все частіше стали пов'язувати з фінансовими факторами, включаючи зміцнення долара. У прогнозах ж вони в цілому єдині - низькі нафтові ціни надовго.

Вибір редактора