РФ побудує космоліт з ядерним двигуном до 2025 року

РФ побудує космоліт з ядерним двигуном - nnm.me РФ побудує космоліт з ядерним двигуном - nnm.me

Космічний апарат з ядерною силовою установкою планується побудувати в РФ до 2025 року, повідомляють інформагентсва.

За інформацією агентств, космічною програмою на 2016-2025 роки передбачено споруда демонстраційного космічного апарату, готового до льотних випробувань, до 2025 року. Однак запуск і льотне відпрацювання космольота ФКП не передбачає.

"Всі роботи по створенню ЯЕДУ (ядерної енергодвигунної установки) йдуть відповідно до запланованих термінів. Ми можемо з великою часткою впевненості говорити, що роботи будуть здані в строк, передбачений цільовою програмою", - цитує агентство керівника проекту департаменту комунікацій держкорпорації "Росатом "Андрія Іванова.

За його словами, створена унікальна конструкція тепловиділяючого елемента, яка працює в умовах високих температур і високодозового опромінення. Крім цього корпус реактора майбутнього космічного енергоблоку пройшов успішні випробування.

Раніше "Росатом" повідомляв, що в 2018 році буде представлений дослідний зразок ядерного реактора для силової установки, яка буде необхідна для реалізації проектів з освоєння космосу.

Реактор створюваної енергодвигунної установки буде виробляти тепло, яке за допомогою турбіни перетвориться в електроенергію. Вона у свою чергу піде на роботу іонних електрореактивних двигунів, в яких реактивна тяга створюється за рахунок прискореного електричним полем потоку іонів. Цей ядерний енергоблок працюватиме по замкнутому циклу - радіоактивні речовини не потраплять в навколишній простір.

Вибір редактора