Польща зміцнить кордон з Росією власною Нацгвардією

Польська Нацгвардія - nv.ua Польська Нацгвардія - nv.ua

Міноборони Польщі планує створити Національну гвардію, до складу якої входитиме 40000 військовослужбовців, повідомляє Polskie Radio. Як відзначає видання, перші три бригади нового підрозділу польської армії з'явиться на кордоні з Росією.

У 2016 році з'являться перші три бригади польської Національної гвардії. Вони будуть розміщені в районі кордону з Росією. Як зазначив прес-секретар Міноборони Польщі Бартломей Місевич, до складу підрозділів увійдуть професійні військовослужбовці.

Тим часом Варшава ставить перед собою більш масштабну мету. Польська влада планує створити більше десяти груп на території всієї країни. Кожна група складатиметься з 3 - 6000 військовослужбовців.
Згідно з планами Міноборони, під час війни Національна гвардія повинна налічувати близько 40 тисяч військовослужбовців. До її складу увійдуть професіонали, які виконують посаду інструкторів і цивільні добровольці. Останні будуть брати участь у постійних навчаннях, кожне з яких триватиме кілька тижнів.

«Протягом перших трьох років навчання проходитимуть у вихідні, принаймні - раз на місяць. Потім раз на рік. З самого початку добровольці будуть використовувати таку саму зброю і техніку, як професійні військові », - підкреслив Місевич.

На організацію та обслуговування трьох перших бригад Національної гвардії військове відомство виділило в цьому році 300 мільйонів злотих. Надалі сума, призначена на функціонування проекту, складе 4 мільйони.
Раніше Міноборони Польщі вже заявляло, що до лав Гвардії зможе вступити кожен: добровольці, військовослужбовці резерву, члени воєнізованих організацій, пожежники і мисливці.

Вибір редактора