Найбільша за 100 років повінь в Парижі: Лувр евакуює твори мистецтва

повінь в Парижі - forum.awd.ru повінь в Парижі - forum.awd.ru

Один з великих музеїв світу Лувр в Парижі припинив 2 червня свою роботу через повінь, викликану підйомом рівня води в річці Сені в результаті дощів. З цієї ж причини закрився ще один великий музей Орсе, розташований на лівому березі Сени.

Співробітники Лувру і волонтери приступили до евакуації понад 150 тисяч творів мистецтва, серед яких статуї, картини, цінні предмети. Експонати піднімають з нижніх поверхів і підземних приміщень на верхній ярус музею. Імовірно, для підйому творів мистецтва потрібно три доби. Для музею Орсе на подібну процедуру відвели чотири доби. У порятунку експонатів в двох музеях задіяні 600 чоловік.

Також від повені можуть постраждати Музей Оранжери (роботи імпресіоністів і постімпресіоністів), Національна вища школа витончених мистецтв, Музей на набережній Бранлі із зразками примітивного мистецтва народів Африки, Азії, Океанії і Америки. Евакуація творів мистецтв в них почнеться в разі перевищення позначки рівня води в 7,3 метра. Очікується, що 3 червня цей показник досягне 6 метрів.

Також оточеним водою опинився відомий замок Шамбор в долині Луари.

Повінь у Франції назвали найбільшим за останні сто років. Останній раз високий рівень Сени зафіксований в 1910 році, коли він досяг 8,6 метра. Влада країни готується оголосити надзвичайний стан в країні.

Нідерланди підуть під воду

Припущення про неминуче затоплення Нідерландів підтверджено даними з супутників Sentinel-1A і Sentinel-1B. Про це повідомили співробітники Європейського космічного агентства. По знімках вони визначили, що велика частина суші Нідерландів осідає зі швидкістю один міліметр на рік.

Однак окремі ділянки суші осідають швидше - до 20 міліметрів на рік. Протягом 100 років затоплення Нідерландів неминуче, вважають вчені. Швидко, зі швидкістю 2 сантиметра в рік, йдуть під воду райони поблизу озера Ейсселмер, а також на схід від міста Гронінгена. За припущенням вчених, причиною цього може стати просідання поверхні землі через видобуток газу в цих місцях. Крім того, зміни висоти зафіксовані також і недалеко від поселення Вендам, де розробляються родовища солі.

Спостереження проводилися в період з листопада 2014 по квітень 2016 років. Для вимірювань брали 2,5 млн точок земної поверхні. Особливу увагу при цьому вчені додали розташування дамб і захисних споруд.

Зливи затопили Німеччину

У 120 км від Мюнхена замість акуратних вуличок - тонни бруду і зруйновані будинки. Картина нагадує наслідки після цунамі. Ливні протягом трьох днів затопили міста Німеччини.

«Все сталося дуже швидко. П'ять хвилин - і вода затопила весь перший поверх. Ми кинулися на горище, прикріпили червону ганчірку до мітли і розмахували нею з вікна, щоб нас помітили і врятували. Через три години онук зміг вибратися на дах, і тільки тоді рятувальники на вертольоті нас витягли », - повідомила місцева мешканка.

Близько 9 тисяч будинків в районах негоди залишилися без електрики. Через потоп екстрені служби не зможуть відновити електропостачання.

Олімпійський вогонь в Бразилії змінив маршрут

Через повінь в Бразилії організатори Ігор у Ріо-де-Жанейро скасували один з етапів естафети олімпійського вогню - в бразильському містечку Олінде. Раніше планували, що 2 червня факел пронесуть вулицями муніципалітету Олінда. Однак маршрут довелося змінити, і естафета пройшла в сусідньому місті Ресіфі.

У Бразилії повінь призвела до загибелі 30 осіб і евакуації 50 тисяч жителів. В цілому через повені постраждали близько 100 міст і населених пунктів. Серед них місто Курітіба.

Евакуація жителів йде в Китаї

Зливові дощі призвели до паводків і в Китаї. З провінції Цзянсі і Хубей довелося евакуювати понад 4.6 тисячі осіб. У провінції Хубей затоплено 26 тисяч га посівів, збиток склав $ 60,74 млн.

Постраждав великий округ Чунцин з населенням 10 млн чоловік. Збиток від руйнувань склав $ 115 млн. За прогнозами синоптиків, зливи триватимуть на сході країни.

У США найбільше постраждав штат Техас

Зливи в центральній частині США призвели до масштабних підтоплень і масових відключень електроенергії в ряді штатів, в тому числі в Канзасі і Оклахомі. У деяких регіонах були зафіксовані торнадо, які завдали збитків десяткам будинків. Найбільш важка ситуація склалася в Техасі, де влада оголосила евакуацію жителів.

Всього в Техасі загинули 6 людей, ще 6 солдатів числяться зниклими безвісті.

Чи могли синоптики попередити про зливи

Метеорологи не володіють повною інформацією про атмосферу. У їх розпорядженні зазвичай є дані про верхній фронт і щільністб хмар. Крім того, циклони і антициклони мають невисокий «термін життя», що ускладнює їх довгостроковий прогноз. 

Однак пророкування синоптиків про зливові дощі навряд чи може змінити ситуацію. Опади випадають регулярно і щорічно приносять одні й ті ж неприємності. Як правило, погано справляються з ними очисні зливові споруди, які в деяких місцях взагалі відсутні. До «раптових» снігопадів завжди не вистачає снігоприбиральної техніки і персоналу комунальних служб. Наявність розвиненої мережі метеостанцій в Європі не врятувало її від потопу, але дозволило зберегти людські життя за рахунок завчасної евакуації.

Вибір редактора