Число рабів в сучасному світі можна порівняти з населенням Іспанії

раби в сучасному світі - alldayplus.ru раби в сучасному світі - alldayplus.ru

Останні дослідження показали, що в усьому світі більше 45 мільйонів чоловік, в тому числі дітей, які використовуються в якості рабів. Про це повідомила організація Walk Free Foundation.

Walk Free Foundation провела дослідження, за результатами якого склала рейтинг країн з найбільшою кількістю рабів. Виявилося, що число рабів в сучасному світі можна порівняти з населенням великої країни, такої як Іспанія чи Аргентина. Аналіз показав, що дані попередніх досліджень були істотно занижені.

Дослідження показало, що 58% всіх рабів родом з Індії, Китаю, Пакистану, Бангладешу та Узбекистану. До країн з найбільшим числом рабів відносяться Північна Корея, Узбекистан, Камбоджа, Індія і Катар.

Як зазначає міжнародна організація, існують свідчення використання рабської праці за допомогою системи виправно-трудових таборів. Така мережа рабської праці широко поширена в Китаї. В Узбекистані жителів примусово змушують прибирати бавовну.

За даними правозахисних організацій, підпільна работоргівля є третім за прибутковістю кримінальним бізнесом в світі після торгівлі зброєю та наркотиками. «Цілком можливо, що рабська праця використовувалася для виготовлення ваших черевик або цукру, який ви додаєте в свою каву. Раби клали цеглу, з яких складається стіна фабрики, на якій зроблений ваш телевізор », - пише соціолог Кевін Бейлз, автор книги «Нове рабство в глобальній економіці».

Як потрапляють в рабство?

Найчастіше в рабство потрапляють ті, хто був викрадений або незаконно мігрував. За даними ООН, в 11 країнах відзначений «дуже високий» рівень активності викрадення людей. Там щороку крадуть понад 50 тисяч осіб. До цих країн належать Зімбабве, Конго, Нова Гвінея, Судан, Китай, Литва, Росія, Україна і Білорусь.

Деяких заманюють в рабство обманом. Зазвичай при цьому схема завжди однакова: спочатку працівнику обіцяють високу зарплату в іншому місті або країні, після приїзду у нього відбирають документи і примушують до праці. Дівчатам часто обіцяють кар'єру в модельному бізнесі, а за фактом змушують займатися проституцією або в кращому випадку працювати на підпільних швейних фабриках.

Чоловіків найчастіше примушують до важкої фізичної праці. Найвідомішим прикладом є бразильські вуглепали. Їх набирають з місцевих жебраків, обіцяючи високооплачувану роботу. Потім у них відбирають паспорт, трудову книжку і відвозять в глухі ліси Амазонії, звідки нікуди бігти. Там працівників змушують без відпочинку спалювати величезні евкаліпти для отримання вугілля.

Число вуглепалів становить більше 10 тисяч. Правозахисні організації поки не можуть впоратися з цією проблемою. Багато в чому причиною цьому служить зацікавленість місцевої влади в тіньовому бізнесі, який несе величезний прибуток.

Ситуація з рабством в Росії

Згідно з рейтингом Walk Free Foundation, в Росії на сьогоднішній день в рабстві живуть 1 млн 48 тисяч 500 осіб. Таким чином, Росія займає 16 місце в світі за співвідношенням вільних громадян і рабів. За загальною кількістю рабів Росія знаходиться на сьомому місці в світі.

За оцінками з доповіді Держдепу, тільки в Москві і Московській області не менше 130 тисяч чоловік працюють безкоштовно. Вони не мають документів і живуть в жахливих умовах. Багатьох змушують насильно займатися жебрацтвом.

Вибір редактора