G7 за продовження санкцій. А хто проти?

G7 за продовження санкцій - www.unian.net G7 за продовження санкцій - www.unian.net

Країни G7 вирішили продовжити політику санкцій проти Росії. Політики зазначили, що обмеження будуть зняті лише за умови повного виконання Росією мінських домовленостей і шанобливого ставлення до суверенітету України.

«Термін дії санкцій пов'язаний з повною реалізацією Росією мінських угод. Санкції можуть бути зняті, коли Москва виконає ці зобов'язання », - йдеться в підсумковому звіті саміту. При цьому лідери країн «Великої сімки» також очікують, що «Росія виконає свої зобов'язання і використовує свій вплив на сепаратистів» на сході України.

Разом з тим світові лідери не виключають введення при необхідності додаткових санкцій. «У той же час ми готові ввести додаткові обмежувальні заходи, якщо дії Росії цього зажадають», - говориться в документі.

Тема антиросійських санкцій зачіпалася політиками протягом першого дня саміту. Канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що скасовувати санкції ще рано. Голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що ЄС прийме рішення про продовження санкцій відносно Москви.

У той же час лідери G7 визнали важливість підтримки діалогу з Росією «з метою забезпечення дотримання нею взятих на себе зобов'язань і норм міжнародного права для досягнення всеосяжного, стійкого і мирного врегулювання кризи».

Не всі підтримують санкції

Термін дії європейських санкцій закінчується 31 липня. Питання про їх продовження поки не обговорювалося. Тим часом не всі політики схвалюють антиросійські санкції. Обласна рада Венето, одного з найбільш економічно розвинених регіонів на півночі Італії з адміністративним центром у Венеції, прийняла резолюцію про скасування антиросійських санкцій. За прийняття такого рішення проголосувало 27 депутатів з 51.

Один з ініціаторів резолюції Стефано Вальдегамбері зазначив, що регіон Венето найбільше постраждав від наслідків санкцій. За останні півтора року його збитки склали понад 1 млрд євро. Політики сподіваються, що скасування антиросійських санкцій викличе скасування російських контрсанкцій, що поверне в скарбницю Венето чималі гроші.

У квітні цього року схожу резолюцію прийняла Національна асамблея Франції. За документ проголосували 55 депутатів з 101 присутнього. Ініціатором документа виступив депутат Тьєррі Маріані, який є співголовою організації «Франко-російський діалог». Маріані назвали антиросійські санкції «повністю неефективними» і загрозливими інтересам Франції.

Маріані відвідав Крим влітку 2015 року в складі делегації французького парламенту. Після поїздки він заявив, що на півострові немає ніякої окупації. «Це мирний регіон, і люди живуть тут вільно і щасливо», - заявив тоді французький політик. Він також назвав повернення Криму до Росії історичною закономірністю.

Тим часом в Євросоюзі заявили, що венеціанську і французьку резолюції брати до уваги не мають наміру. «Резолюція в Венеції і раніше у французькому парламенті - носять рекомендаційний характер і не є обов'язковими для виконання», - заявив представник ЄС в Москві Вігаудас Ушацкас.

На відміну від канцлера Ангели Меркель багато німецьких політиків також не підтримують антиросійські санкції. На необхідності скасування санкцій активно наполягає прем'єр-міністр федеральної землі Баварія Станіслав Тілліх. На думку політика, Росія є для ЄС важливим торговим партнером, втрачати якого вкрай невигідно. «Сподіваюся, що діалог з Росією відновиться, і політичні питання, за якими точки зору розходяться, проясняться і будуть улагоджені», - зазначив він.

За скасування санкцій також висловився прем'єр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Гаррельт Дуіно. «Німеччина і Росія потребують один одного, ослаблення напруженості вигідно обом сторонам», - заявив політик.

У середу, 25 травня, віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель виступив за покрокове зняття санкцій з Росії. «Ми всі знаємо з нашого досвіду, що ізоляція в довгій перспективі майже нічого не приносить. Зрештою, допомагає тільки діалог », - цитує політика німецьке видання Ostsee Zeitung.

Санкції проти Росії стали вводити в 2014 році після вступу Криму до складу Росії. Після початку військових дій на сході України багато країн посилили антиросійські санкції. У відповідь Росія ввела контрсанкціі, які були продовжені до 5 серпня 2016 року.

Вибір редактора