Унікальний рожевий діамант на аукціоні Sotheby's проданий за $ 31,5 млн

Унікальний рожевий діамант - olligator.ru Унікальний рожевий діамант - olligator.ru

Найбільший рожевий діамант вагою 15,38 карата проданий на торгах аукціонного дому Sotheby's в Женеві за рекордні $ 31, 46 млн. Про це повідомив аукціонний будинок.

Коментар організатора торгів

Це найбільший діамант у світі надзвичайно яскравого рожевого кольору. За рідкісний рожевий алмаз грушоподібної форми, відомий як Unique Pink, покупець заплатив найвищу ціну, яку коли-небудь було виплачено за подібний діамант. Вартість алмаза є світовим рекордом, прокоментував продаж алмазу організатор аукціону Девід Беннет.

За словами Беннета, експерти ставлять коштовність поряд з найвідомішими в усьому світі діамантами такої колірної гами. Він є унікальним не тільки своїм розміром, формою і кольором, але і чистотою.

Відомо, що камінь п'ять років тому виявили на родовищі в Південній Африці. Коштовність виставлена ​​на продаж американською компанією Cora International, яка базується в Нью-Йорку.

Крім того, на вчорашньому аукціоні був проданий грушоподібний блакитний діамант вагою 7,32 карата. За нього торговий дім виручив $ 17,1 млн.

Алмаз «Куллінан»

Традиційно особливо великі дорогоцінні камені отримують власні імена. Найбільшим з колись знайдених алмазів є «Куллінан». Вага каменю склав 3 106 карат. Його виявили в Південній Африці в 1905 році.

Алмаз Шах

Один з унікальних алмазів в Росії є «Алмаз Шах». Цей надзвичайно красивий, бездоганно прозорий камінь легкого жовтувато-бурого відтінку має довгасту форму і важить 88,7 каратів.

«Алмаз Шах» подарував російському імператору Миколі I в 1829 році шах Персії в знак примирення після вбивства в Тегерані російського посла письменника А. С. Грибоєдова.

У 1971 році в Радянському Союзі випустили колекційну марку із зображенням знаменитого алмазу.

Вибір редактора