«Євробачення - 2016». Перемога Джамали та помилка датського журі

«Євробачення - 2016». Перемога Джамали - vk.com «Євробачення - 2016». Перемога Джамали - vk.com

У ніч на 15 травня стали відомі переможець і призери конкурсу «Євробачення 2016». Перше місце зайняла українська співачка Джамала з піснею під назвою «1944» про депортацію кримських татар. Друге місце дісталося Демі Їм - представниці Австралії. Третє місце отримав російський співак Сергій Лазарєв з піснею You are the only one.

Оцінки виставляли журі та глядачі. При цьому за підсумками голосування журі Лазарєв був на п'ятому місці, однак за рахунок глядацьких симпатій (українці дали максимальну оцінку в 12 балів) він вийшов на третє місце. Переможниці Джамалі російські глядачі присудили друге місце.

Також, як стало відомо, на конкурсі «Євробачення 2016» датське журі помилково присудило 12 балів Україні замість Австралії. Про це повідомила член журі Хільда ​​Хейка в інтерв'ю виданню Eurovisionworld.com.

«Це моя велика помилка, і я визнаю це чесно», - заявила вона виданню. Хейкі зазначила, що усвідомила свою помилку тільки на наступний день.

Насправді, від датського журі Україна не повинна була отримати жодного балу. Виставлені їй 12 балів призначалися для Австралії. Проте бали від датчан на загальний підсумок виступу української співачки Джамали вплинули незначно, зазначило видання. Оцінка Данії скоротила б розрив між першим і другим місцями. Замість 534 (Україна) і 511 (Австралія) очок, країни отримали б 522 і 513 балів.

Під псевдонімом Джамала виступала оперна і джазова співачка кримськотатарського походження Сусанна Джамалатдінова. Свою популярність вона завоювала в 2009 році після виступу на російському музичному конкурсі «Нова хвиля» в Юрмалі.

На питання журналістів «За кого ви б проголосували на конкурсі?», Джамала назвала представницю Австралії.

«Деякі також визнали, що коли вони слухали вашу пісню "1944 ", то думали не про той час, коли був депортований кримськотатарський народ, а про 2014-ий - рік анексії Криму. А у вас складається така асоціація? » - поцікавилися журналісти.

«Звичайно, на жаль, можна провести паралелі. Але мені не хотілося б, щоб це було страшно, як тоді. Не хочеться всіх цих вбивств, вагонів, депортації ... Не хотілося б прямо проводити чітку паралель 1944 з сьогоднішнім часом. Хотілося б вірити, що пройшло дуже багато часу, і люди повинні навчитися чути один одного, повинні навчиться бути толерантними, гуманними », - сказала співачка.

Вибір редактора