Лісові пожежі загрожують нафтовидобутку в Канаді

Лісові пожежі в Канаді Лісові пожежі в Канаді

У Канаді продовжують набирати силу лісові пожежі. За повідомленням інформагентств, вогонь вивів з ладу близько третини всіх нафтовидобувних потужностей в країні і привів до припинення роботи деяких трубопроводів.

Площа пожеж в канадській провінції Альберта досягла 85 тисяч гектарів. Через суху погоду та сильний вітер вогонь продовжує стрімко поширюватися. Це призвело до того, що місцеві нафтові компанії почали скорочувати видобуток нафти. Загальна потужність зупинених бурових установок склала 640 тисяч барелів на добу.

Компанії ConocoPhillips, Royal Dutch Shell, Suncor Energy та інші повністю призупинили роботу, щоб не наражати на небезпеку співробітників. «Поки немає ясності щодо того, наскільки масштабними будуть призупинення видобутку, і наскільки вони триватимуть», - сказав аналітик BNP Paribas Герет Льюіс-Девіс.

Призупинення роботи нафтових компаній призвела до того, що ціни на нафту почали підвищуватися. Котирування нафти зростають через побоювання інвесторів щодо можливих зривів у постачанні і скорочення видобутку. Однак експерти відзначають, що зростання цін - тимчасове явище. У довгостроковій перспективі вартість нафти залишиться такою ж - близько $ 45 за барель.

Канада в вогні

Поточна пожежа є найбільшою за всю історію провінції Альберта. Вона розпочалась 1 травня, а 3 травня загоряння прийняло екстремальні масштаби і стало швидко поширюватися, наближаючись до населених пунктів. Місцева влада оголосила обов'язкову евакуацію. Більше за інших постраждало місто Форт-Макмюррей. Там згоріло 1,6 тисячі будинків і евакуйовано понад 88 тисяч осіб.

Евакуація ускладнювалась тим, що всі виїжджали по єдиному шосе, біля якого також вирувало полум'я. Відомо, що один з евакуйованих загинув. Люди, які покинули будинки, відправлялись в населені пункти Норалта і Грей-Вулф-Лодж. Їх розміщували на хокейних майданчиках і в шкільних спортзалах.

Вогонь охопив частину аеропорту міста і найближчу до нього інфраструктуру - готель, магазини та технічні приміщення, вибухають бензоколонки. Всі рейси скасовано, а пасажири евакуйовані. Збиток від пожеж вже склали 9 млрд канадських доларів ($ 7,8 млрд).

В регіоні оголошений режим надзвичайного стану. У місто перекинуті більше 250 пожежників. В гасінні вогню також задіяні 17 літаків і 12 вертольотів. При цьому спека до 32 градусів і сухий вітер сильно заважають гасіння пожежі. Фахівці вважають, що в найближчі дні вогонь буде продовжувати поширюватися. «Гасінням з повітря не зупинити вогонь. Це екстремальна пожежа, яка буде тривати до тих пір, поки не зміняться погодні умови », - заявив представник служби Чед Моррісон.

Лісові пожежі є звичайним явищем в Канаді. Однак на цей раз сезон вогню почався раніше через сухі зими і практично повної відсутності дощів навесні. Торік пожежі в Альбера знищили понад 13 тисяч гектарів лісу. У 2011 році згоріло місто Слейв-Лейк, населення якого становило 7 тисяч осіб. Хоча ніхто жителів не постраждав, країні було завдано великої матеріальної шкоди.

При цьому фахівці Лісової служби Канади вважають, що кількість великих пожеж в найближчі 30 років збільшиться на 30% навіть при збереженні існуючої системи боротьби з вогнем у лісах. Це станеться через глобальне потепління, яке призводить до щорічного підвищення середньої температури в країні. В даний час Канада витрачає на боротьбу з лісовими пожежами від 500 тисяч до $ 1 млрд на рік.

Вибір редактора