В Італії дозволили нужденним красти їжу

Бідність в Італії - toomth.livejournal.com Бідність в Італії - toomth.livejournal.com

Вищий касаційний суд Італії постановив, що людина не може бути засуджена за крадіжку малої кількості їжі для задоволення своєї потреби в харчуванні. Італійські ЗМІ і громадськість підтримали рішення суду.

Рішення суду винесено на підставі справи безробітного і бездомного мігранта з України Романа Острякова. У 2011 році українець приїхав до Європи на заробітки, проте виявився в Італії без грошей і без роботи. Не маючи коштів на прожиток, мігрант вирішив вкрасти собі їжу в одному з супермаркетів в Генуї. Однак, не встигнувши вийти з магазина, Остряков був затриманий охоронцями.

У затриманого виявили сир і сосиски на загальну суму 4 євро. В результаті суд першої інстанції засудив Романа до шести місяців ув'язнення і штрафу в 100 євро. Однак мігрант не розгубився і подав скаргу до Вищого касаційного суду Італії. Після розгляду справи суд виніс рішення: «Не підлягає покаранню той, хто, будучи голодним, краде невелику кількість їжі, щоб задовольнити життєво важливу потребу в харчуванні».

Італійська громадськість підтримала це рішення суду. «Рішення суддів нагадає кожному, що в цивілізованій країні навіть найгірші з людей не повинні голодувати», - написало італійське видання La Stampa. Дане рішення Вищого касаційного суду Італії є остаточним і скасуванню не підлягає.

Італійське видання Corriere Della Sera відзначило, що в країні щодня більш ніж на 600 осіб збільшується число людей, що живуть за межею бідності, тому немислимо, щоб закон не приймав це до уваги. 

Причина крадіжки - бідність?

У минулому році видання Daily Telegraph опублікувало статтю, в якій повідомлялося, що українці стали красти в магазинах в півтора рази частіше. За словами видання, причиною цього стала економічна криза в Україні. Причому половина випадків крадіжки припала на Київ.

Останні дослідження показали, що українці витрачають більше 50% свого доходу на продукти харчування. За даними Інституту соціального аналізу та прогнозування, реальні доходи українців в порівнянні з аналогічним періодом минулого року знизилися на 6,9%, а реальна зарплата - на 2,6%.

Ці дані дозволяють припустити, що постійне зниження рівня життя змушує українців красти. Однак в нашій країні ніхто не буде з'ясовувати, що саме підштовхнуло людини до злочину. Хоча, крадіжка на суму до 100 гривнів вважається дрібною і тягне за собою адміністративну, а не кримінальну відповідальність.

Вибір редактора