Канада виділить країнам, що розвиваються $ 2 млрд для боротьби зі зміною клімату

зміни клімату - nnm.me зміни клімату - nnm.me

Уряд Канади протягом найближчих п'яти років виділить країнам, що розвиваються понад $ 2 млрд для надання їм допомоги в боротьбі з глобальною зміною клімату.

Як повідомляють інформагентства, про це заявив канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку на відкритті урочистої церемонії підписання Паризької угоди по боротьбі зі зміною клімату. За його словами, країни, що розвиваються не можна позбавляти можливості на впровадження "зелених технологій", які використовують розвинені держави.

Виділені $ 2 млрд підуть на впровадження більш чистих технологій в цих країнах. Прем'єр-міністр Канади зазначив, що Паризька хартія - це можливість створити глобальну економіку, яка буде сприяти екологічно безпечному розвитку, буде захищати клімат і при цьому створювати добре оплачувані робочі місця. Тільки працюючи спільно, нації зможуть здобути перемогу над зміною клімату. Джастін Трюдо закликав ті країни, які ще не готові підписати Паризьку хартію ООН, зробити це найближчим часом.

Очікується, що 22 квітня Паризьку хартію підпишуть понад 160 держав. Раніше Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, виступаючи на відкритті церемонії підписання угоди в штаб-квартирі ООН, також закликав держави - члени організації якомога швидше ратифікувати на національному рівні Паризьку хартію по клімату. Пан Гі Мун зазначив, що реалізація документа дозволить не тільки вирішити проблеми екології, а й дасть відчутні переваги в сфері економіки - створить "зелені" робочі місця, переможе голод і нестабільність, поліпшить життя людей. Все це відповідає цілям сталого розвитку, прийнятим ООН в 2015 році на термін до 2030 року.

Держсекретар США Джон Керрі, виступаючи сьогодні з трибуни ООН, охарактеризував Паризьку хартію як поворотний пункт у боротьбі з глобальним потеплінням в результаті життєдіяльності людини. В середині грудня представники 196 сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату уклали в Парижі першу загально-обов'язкову угоду по клімат. Цей документ визначить після 2020 року обсяги викидів парникових газів і заходи по запобіганню кліматичних змін.

Вибір редактора