Туреччина отримає допомогу, а що отримають біженці?

Туреччина отримає допомогу - nstarikov.ru Туреччина отримає допомогу - nstarikov.ru

Президент Франції Франсуа Олланд нагадав Туреччині, що для отримання матеріальної допомоги вона повинна виконати ряд умов і надати конкретні і дієві проекти по проблемі біженців.

В інтерв'ю виданню Bild Олланд розповів, що Туреччина повинна відповідати 72 критеріям. Тільки в цьому випадку вона може розраховувати на три мільярди євро і безвізовий режим до Європейського союзу (ЄС). «Щоб звільнити турецьких громадян від необхідності короткострокових віз, Туреччина повинна виконати 72 критерії. До того ж три мільярди євро будуть спрямовані до Туреччини тільки тоді, коли будуть конкретні проекти на користь біженців, і це ми будемо перевіряти », - заявив він.

Президент Франції додав, що ЄС не забуде про права людини. «І, врешті-решт, ми ніколи не відмовимося говорити про права людини, свободу ЗМІ і захисту меншин», - зазначив він. Оланд додав, що вирішити міграційний кризу можна лише спільними зусиллями.

Міграційна криза в Європі

Міграційна криза почалася в 2015 році, коли мільйони мігрантів з Близького Сходу і Північної Африки хлинули в Європу. За даними ООН, ця криза стала найбільшою в Європі з часів Другої світової війни. За даними європейського статистичного агентства, в 2015 році прохання про притулок попросили 1,25 млн. біженців. Очікується, що в цьому році їх число стане значно більше.

Найбільше від мігрантів страждає Греція, оскільки вона є першою країною, куди вони прибувають з Туреччини. Не впоравшись з напором біженців, Євросоюз звернувся до турецької влади з проханням перекрити кордони і не пускати мігрантів до Європи. 18 березня між ЄС і Туреччиною було укладено угоду, в рамках якої всі нелегальні біженці відправляються назад.

«Угоду з Туреччиною досягнуто. Всі нелегальні мігранти, які перейшли кордон Греції з території Туреччини, з 20 березня будуть відправлятися назад », - написав у своєму твіттері прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка.

Після досягнення угоди Греція встигла відправити до Туреччини два рейси з нелегалами. В даний час відправлення припинено до п'ятниці. На грецькому острові Хіос поліція не може знайти понад 100 осіб, які були в списках на депортацію. Можливо, вони втекли з пунктів розміщення.

Зараз в грецьких таборах біженців панує паніка. Протестні акції пройшли відразу в декількох пунктах розміщення. Люди закликали відкрити їм кордони. «Ми не хочемо повертатися до Туреччини!» - кричать протестувальники. Для мігрантів повернення в Туреччину означає крах усіх їхніх сподівань. Вони багато пережили, щоб дістатися сюди, але виявилося, що гостям тут не раді.

«Як можуть повернутися до своїх країн ті, кому довелося звідти бігти !? Для них немає шляху назад! Рішення європейців жорстоке і суперечить їх же власним законам », - говорить один з біженців.

Верховний комісар ООН з прав людини Аль-Хусейн зазначив, що договір Брюсселя і Анкари «скидається більше на колективне посилання, ніж на заходи щодо подолання міграційної кризи».

Чи потрібні мігранти Греції?

Більшість мігрантів, які утримуються на грецьких островах, звернулися за наданням притулку. Вони згодні залишитися в Греції, тільки б не повертатися до Туреччини. Однак маленька Греція, яка і так постраждала від натиску мігрантів, навряд чи зможе всіх прийняти.

Верховний комісар у справах біженців ООН Антоніо Гутерреш на початку свого візиту в Гельсінкі похвалив дії Фінляндії з прийому біженців. Однак він зазначив, що в цілому Євросоюз ...

«Для Греції, яка балансує на межі дефолту через величезні борги, наплив мігрантів - одна з найгостріших проблем», - зазначив експерт європейського Інституту економічних досліджень Петрос Кардакіс. Прем'єр-міністр країни Ціпрас не раз говорив про те, що люди отримують мізерні зарплати, а держава змушена жити в режимі економії. При цьому з бюджету треба якось викроювати гроші на утримання біженців.

Поліцейські стоять живим щитом на дорозі, що веде до Македонії, щоб не пустити нелегалів далі в Східну Європу. Тим часом ряд експертів вважає, що мігранти знайдуть інші шляхи в ЄС. Наприклад, біженці можуть прокласти собі шлях через Адріатичне море або через Болгарію.

Чи допоможе закриття балканського маршруту зупинити потік біженців?

У понеділок, 7 березня, лідери Євросоюзу зібралися на черговий саміт, щоб обговорити міграційну кризу. У числі обговорюваних питань - закриття турецько-балканського маршруту.

Крім того, проникненню нелегалів вглиб Європи сильно сприяє прикордонна мафія. «Клієнтів» вони шукають відкрито, через соціальні мережі в Інтернеті. За деякими даними, за минулий рік контрабандисти заробили близько $ 6 млрд на переправленні нелегалів. Тому вони так просто не прикриють свій бізнес, вважають експерти. «На жаль, ні система квот, ні дипломатичні зусилля не переможуть цю кризу. Мігранти продовжать приїжджати в істотних кількостях », - пише Guardian.

Вибір редактора