Пентагон: «Ісламська держава» близька до поразки

Ісламська держава - euroradio.fm Ісламська держава - euroradio.fm

Міністерство оборони США вважає, що терористичне угруповання «Ісламська держава» (ІД) близьке до своєї поразки. Про це заявив заступник глави американського оборонного відомства Роберт Уорк.

Уорк зазначив, що боротьба з ІД посилилася, і угруповання втрачає свої позиції. «Не викликає сумнівів, що зараз настрої проти ІД сильні, як ніколи, в ході нашої кампанії. Ми більш ніж коли-небудь впевнені в тому, що з військової точки зору ІД рухається в бік поразки на полях битв », - заявив він.

Глава міноборони Ештон Картер також заявив, що зараз боротьба проти ІД активізується, і терористи знаходяться під тиском з усіх боків. «Ми продовжимо активізувати нашу кампанію, і ми будемо робити більше відповідно до нашим стратегічним підходом і використовуючи наші унікальні можливості», - цитує YahooNews міністра оборони США.

Переломний момент - захоплення Пальміри

Дійсно, останнім угрупування ІД зазнає поразки на всіх фронтах. Як відзначають експерти, переломним моментом в боротьбі з ісламістами стало захоплення Пальміри , який стався 27 березня. Ця втрата зламала бойовий дух терористів, які стали відступати в сторону Дейр-ез-Зора і Ракка.

Тим часом перемога в Пальмірі підняла бойовий дух сирійських урядових військ. Тепер вони готові йти на Дейр-ез-Зор, а потім на Ракка, яку ІД вважають своєю столицею. Раніше заступник міністра закордонних справ РФ Олег Сиромолотов в інтерв'ю «Інтерфаксу» повідомив, що Міноборони РФ і Пентагон обговорюють координацію дій для звільнення Ракка від бойовиків «Ісламського держави».

Як розповів виданню interpolit директор Центру вивчення країн Близького Сходу і Центральної Азії Семен Багдасаров, в Іраку вже почалася активна фаза штурму Мосула, в якій беруть участь США, урядові війська Іраку, іракські курди і шиїтська міліція. Уже вдалося звільнити кілька сіл, які контролювалися бойовиками ІД.

Поразка в Сирії - теракти в Європі

Тим часом експерти вважають, що поразка бойовиків в Сирії і Іраку може активізувати їх діяльність в Європі, що призведе до нових терактів. Як повідомив телеканал CNN з посиланням на американські джерела, ІД має намір зробити ще ряд терактів на європейських територіях. Тому зараз європейські спецслужби і силові структури вживають заходи активної безпеки для захисту своїх країн.

Посібники ІД досить оперативно змінюють свої плани, зазначає CNN. Крім того, терористи зараз вільно пересуваються по Європі, що значно полегшує планування чергового удару. Бойовики і самі активно публікую в мережі відео і фото з погрозами. У Twitter від імені ІД поширилися фотомонтажі з охопленою вогнем будівлею аеропорту Кельн-бонн в Німеччині. На фото видно напис на спині одного з бойовиків, в якій мовиться: «Ти теж можеш домогтися того, чого домоглися твої брати в Бельгії».

За останні півроку Європа пережила низку великих терактів. У листопаді минулого року прогриміли теракти в Парижі і його передмісті. Бойовики здійснили вибухи на стадіоні «Стад де Франс» і в концертному залі «Батаклан», а також розстрілювали людей на вулицях. Жертвами терористів стали 130 людей, постраждали більше 350. Минулого вівторка, 22 березня, сталися вибухи в Брюсселі. Жертвами брюссельських атак стала 31 людина, 316 було поранено.

Вибір редактора