Захоплення літака в Єгипті: професор-єгиптянин вимагає політичного притулку на Кіпрі

Захоплення літака в Єгипті - www.kp.ru Захоплення літака в Єгипті - www.kp.ru

У вівторок, 29 березня, невідомий захопив літак авіакомпанії EgyptAir, що виконував внутрішній рейс з Олександрії в Каїр. На борту повітряного судна перебував 81 гірник. Повідомлення про захоплення опубліковано на офіційній сторінці в twitter авіакомпанії.

Рейс повинен був приземлитися в Каїрі в 7.30 ранку за місцевим часом. Однак зв'язок з повітряним судном пропав через півгодини після вильоту.

Згідно з останніми даними, екіпаж запросив екстрену посадку в аеропорту кіпрської Ларнаки. Викрадач спочатку планував летіти до Туреччини, однак через брак палива довелося сісти на Кіпрі. Зараз аеропорт Ларнаки закритий, літаки направляються в аеропорти Пафосу і сусідніх країн. Російські авіакомпанії вже почали скасовувати рейси до Ларнаки. Тільки сьогодні повинні були летіти три рейси з Москви.

Пізніше з'ясувалося, що викрадачем є єгиптянин Ібрагім Самаха. Він працює в університеті Атланти (США). Відомо, що на Кіпрі знаходиться колишня дружина професора. Сам він просив там політичного притулку. У twitter з'явилася фотографія, на якій зображений передбачуваний викрадач.

Переговори з викрадачем увінчалися частковим успіхом. Він погодився звільнити всіх пасажирів-єгиптян. На борту літака залишилося лише четверо іноземців та члени екіпажу. У мережі з'явилося відео звільнення заручників.

Спочатку ЗМІ писали про знаходження бомби на борту літака, проте ця інформація не підтвердилася. У МЗС Кіпру заявляють, що ситуація із захопленням літака вирішиться найближчим часом «без додаткових проблем». На борт літака піднявся перекладач, ведуться переговори.

За останні 30 років в аеропорту Ларнака вже вдруге відбувається посадка захопленого літака. У 1988 році кувейтський лайнер, який перевозив 55 людей, приземлився в Ларнаці через кілька годин після зльоту з аеропорту Мешхед в Ірані.

Вибір редактора