Наталі Гуле: Терактів можна було уникнути

Наталі Гуле: Терактів можна було уникнути - www.yoki.ru Наталі Гуле: Терактів можна було уникнути - www.yoki.ru

У Брюсселі проходить великомасштабна антитерористична операція. Правоохоронцям вдалося затримати семеро людей, причетних до вибухів, що прогриміли в бельгійській столиці у вівторок, 22 березня.

Шестеро людей затримано минулої ночі. Троє з них перебували в автомобілі перед будівлею Федеральної прокуратури, двох затримали під час обшуку в комуні Жетт, ще один спійманий в ході рейду в Брюсселі. Сьомий підозрюваний затриманий в комуні Форе. Його впізнав поліцейський, який бачив злочинця на камерах відеоспостереження поруч з Халідом аль-Бакрауі, що підірвала себе в метро.

Всі затримані підозрюються в співучасті у вибухах, влаштованих в брюссельському аеропорту і на станції метро «Мальбек». Жертвами терористів стала 31 людина, 316 отримали поранення. Відповідальність за теракт взяло терористичне угрупування «Ісламська держава» (ІД).

За даними поліції, вибухи в аеропорту здійснив Ібрагім, брат Халіда аль-Бакрауі. Обидва брати проживали в Брюсселі. Як повідомляє агентство Reuters, брати Бакрауі ще до атак перебували в списках терористів, складених США.

Ще один підозрюваний в причетності до брюссельських терактів - Наджим Лахрауі - знаходиться в розшуку. Його ДНК була знайдена на поясах смертників в театрі «Батаклан» і біля стадіону «Стад де Франс». Поліція вважає, що він міг допомагати готувати паризькі теракти.

Напад на всю Європу

ЄС вважає терористичний напад на Бельгію нападом на всю Європу. «Ми вважаємо, що терористичний напад на Бельгію став нападом на всю Європу. Це була атака проти свободи, демократії і всіх цінностей, які ми підтримуємо. Наше рішення полягає в тому, що ми залишаємося єдині в підтримці Бельгії, наші серця і думки з нею », - заявив глава МВС Нідерландів Роналд Пластерк.

Як передає телеканал RTBF, у терористів були більш грандіозні плани. Бойовики не збиралися обмежуватися атакою на аеропорт і станцію метро, ​​вони планували організувати розстріли мирних жителів на вулицях міста, подібно розстрілів в Парижі. Серед затриманих бойовиків були ті, хто збирався брати участь у цих атаках, зазначає телеканал.

За повідомленням Associated Press з посиланням на європейські та іракські спецслужби, ІД підготувала для атак в Європі близько 400 бойовиків. Терористи створили розгалужену мережу напівавтономних осередків, які самостійно повинні вибрати місце і час для атак. Бойовики проходили навчання в різних таборах, деякі з яких могли розташовуватися на території країн колишнього СРСР, стверджує американське агентство.

За даними джерел Associated Press, паризькі і бельгійські терористи були учасниками найбільшої комірки, яка планувала теракти в Німеччині, Великобританії, Італії, Данії, Швеції і Туреччини. Передбачуваний глава цього осередку Салех Абдеслам був затриманий за кілька днів до вибухів в Брюсселі.

Як зазначила французький сенатор Наталі Гуле, Салех Абдеслам зміг сховатися від спецслужб після першого теракту в Парижі, після чого організував другий теракт - в Бельгії. «Мало того, що він випав з поля зору, він зробив так, щоб організувати ще одну атаку, зі спільниками в усьому світі. За допомогою поясів смертників. Два напади, організовані так само, як в Парижі », - заявила вона.

Гуле додала, що якби було відомо раніше, скільки бойовиків в Європі, то терактів можна було б уникнути. «Реальність така, що якби ми точно знали, скільки їх там було, цього не сталося б», - сказала сенатор.

В даний час бельгійська влада знизили рівень з п'ятого (максимального) до третього. Місто поступово повертається до нормального життя. Частково працює громадський транспорт, вокзали працюють з обмеженням. Частина станцій метро поки закрита. Школи офіційно відкриті, але багато батьків вважають за краще залишати дітей вдома поки ситуація з безпекою не зміниться.

Вибір редактора