Лондон може потрапити в залежність від Росії в разі виходу з ЄС

Лондон може потрапити в залежність від Росії - inosmi.ru Лондон може потрапити в залежність від Росії - inosmi.ru

Глава англійського міністерства енергетики Ембер Радд заявила, що Великобританія може потрапити в залежність від поставок газу з Росії в разі виходу країни з Євросоюзу, пишуть інформагентсва.

За словами Радд, Москва використовує постачання газу як інструмент зовнішньої політики. Як заявила міністр, - "Покладатися на енергію з-за кордону - ризиковано. Ми були свідками того, як країни, такі як Росія, використовують поставки газу в якості інструменту зовнішньої політики, погрожуючи припиненням поставок або збільшенням ціни".

"Ми - блок, в якому перебуває 500 млн чоловік, і у нас достатньо сил, щоб змусити Путіна грати по-нашому. Ми можемо координувати нашу реакцію на кризу. Ми можемо використовувати силу внутрішнього ринку, щоб почати отримувати газ з інших джерел. Ми можемо знизити ціну імпорту, як це сталося нещодавно в Східній Європі ... Простіше кажучи - коли мова йде російський газ, тільки єдність дозволить нам вистояти "- заявила глава енергетичного відомства.

Міністр також попередила, що вихід країни з ЄС буде подібний до "електрошоку". "У цьому випадку витрати на енергію в Великобританії, швидше за все, злетять щонайменше на півмільйона фунтів на рік", - сказала Радд.

Відзначимо, Росія забезпечує близько 30% газу в країнах ЄС. Після укладеної торік угоди між найбільшої британською газовою компанією Centrica і корпорацією "Газпрому" частка російського газу на ринку Британії досягла 9%.

Референдум щодо членства Великобританії в Євросоюзі відбудеться 23 червня 2016 року. Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон - прихильник збереження членства країни в єврозоні. Раніше повідомлялося, що вихід з ЄС може обійтися Британії в $ 145 млрд .

Вибір редактора