Курс на нормалізацію відносин з Кубою буде продовжений - Обама

Курс на нормалізацію відносин з Кубою - telegraf.com.ua Курс на нормалізацію відносин з Кубою - telegraf.com.ua

Прокладений курс на нормалізацію відносин з Кубою буде продовжений, заявив президент США Барак Обама в ході зустрічі з головою Держради і Ради міністрів острівної держави Раулем Кастро, повідомляють інформагентства.

На переговорах за зачиненими дверми лідери двох країн обговорювали нормалізацію двосторонніх зв'язків. Висловивши вдячність Обамі за заклики до Конгресу США скасувати блокаду і за прийняті ним заходи, Рауль Кастро все ж назвав ці кроки недостатніми. Зі свого боку американський президент висловив упевненість, що ембарго проти Куби буде знято. Разом з тим він визнав, що не знає, коли це станеться.

За словами Барака Обами, його адміністрація намагається пом'якшувати діючі обмеження за допомогою адміністративних заходів, але список таких заходів, які можна прийняти, стає все коротшим. Проте, зазначив Обама, США більше не розглядають Кубу як загрозу своїй безпеці. "Ми не розглядаємо Кубу як загрозу", - сказав він.

У той же час, додав президент, між двома країнами зберігаються глибокі відмінності. При цьому, підкреслив американський лідер, є прагнення "рухатися вперед (у розвитку двосторонніх відносин), не озираючись назад". Обама також висловив переконання, що прокладений ним курс на нормалізацію відносин з Кубою буде продовжений і при майбутній адміністрації США. Раніше президент Барак Обама поклав вінок до меморіалу Хосе Марті, герою боротьби за незалежність Куби.

Вибір редактора