Офіційний Париж виступив за створення «французького ісламу»

Прем'єр-міністр Франції Манюель Вальс - zn.ua Прем'єр-міністр Франції Манюель Вальс - zn.ua

Прем'єр-міністр Франції Манюель Вальс заявив, що поточний рівень терористичної загрози у Франції вище, ніж 13 листопада 2015 року, коли в Парижі відбулася серія терактів, яка забрала життя 130 осіб.

"В даний час більш 2 тис. чоловік, які є громадянами Франції або проживали на її території, походять з Іраку та Сирії, - цитують інформагентства французького прем'єра. - Рівень терористичної небезпеки зараз у Франції такий же, як перед терактами 13 листопада або навіть вище".

Виступаючи перед представниками ісламського духовенства в Матіньонському палаці, прем'єр-міністр підкреслив, що радикалізація мусульманської молоді пов'язана з тим фактом, що частина людей відмовляється визнавати європейські демократичні цінності.

"Таких молодих людей в французьких кварталах - тисячі. Причому це не тільки молоді люди, але і дівчата. Вони можуть походити з сімей як колишніх емігрантів, так і корінного населення. Вони можуть як представляти соціально інтегровані сім'ї, так і зазнавати труднощів з інтеграцією в суспільство, - підкреслив прем'єр-міністр. - Це складне і багатостороннє явище, яке ми зобов'язані зрозуміти ".

На думку Вальсу, протистояти процесу радикалізації молоді можна створивши так званий сильний "французький іслам", який визнає терпимість і республіканські цінності. Як зазначив глава французького уряду, для цього необхідно вести перепідготовку імамів і підтримувати діалог між державою і релігійними лідерами. Дані заходи необхідно вводити з опорою на роботу соціологів і експертів, на принципах правової держави, зазначив глава кабінету міністрів.

Вибір редактора