Глава Пентагону помістив Росію на перше місце в списку глобальних загроз

Глава Пентагону - www.svoboda.org Глава Пентагону - www.svoboda.org

Міністр оборони Ештон Картер назвав Росію першою в списку глобальних стратегічних викликів для безпеки США, повідомляють інформагентства.

Під час свого виступу в комітеті з питань збройних сил Сенату США, Картер перерахував п'ять глобальних стратегічних викликів для США: Росія, Китай, Північна Корея, Іран і тероризм.

За словами Картера, РФ і КНР є "суперниками, у яких розвинені і продовжують розроблятися військові системи, які націлені для загрози переваги США в деяких сферах".

"Сьогоднішня ситуація в області безпеки сильно відрізняється від тієї, що була останні 25 років. Вона вимагає нових інвестицій і дій", - заявив глава американського оборонного відомства.

Як наголошується в прес-релізі Пентагона, в плануванні і складанні бюджету на 2017 рік Міноборони буде виходити з цих викликів. Відзначається, що для нового базового бюджету потрібно від 523,9 до 582,7 мільярда доларів, з них 58,8 мільярда - для фінансування зарубіжних операцій.

Відзначимо, раніше начальник штабу американських Сухопутних військ генерал Марк Міллі визнав, що США можуть успішно вести операції за кордоном, але ризикують зазнати поразки в разі масштабного конфлікту з сильними країнами. За словами Міллі, боєготовність американської армії слабшає на тлі скорочення бюджету, боротьби з тероризмом і війнами в Іраку і Афганістані.

"Армія США зараз готова боротися з ІД, "Аль-Каїдою", "Фронтом Ан-Нусра" і будь-якими іншими терористичним угрупуванням. Коли ми говоримо про ризики, ми маємо на увазі масштабну війну з однією або двома країнами - Китаєм, Росією, Іраном або Північною Кореєю ", - цитує Defense News Марка Міллі.

Генерал заявив, що американська армія може програти війну, оскільки не зможе своєчасно відповідати на дії противника і досягати власних військових цілей.

Вибір редактора