Міграційна угода: чи буде Європа видворяти біженців?

Міграційна угода - r-e-e-d.com Міграційна угода - r-e-e-d.com

Лідери країн Євросоюзу (ЄС) погодили проект договору з Туреччиною по вирішенню міграційної кризи. Як повідомив у своєму twitter прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Бетель, документ планується представити прем'єр-міністру Туреччини Ахмета Давутоглу в п'ятницю, 18 березня.

Згідно з прийнятою угодою, всі нелегальні мігранти, які прибули до Греції, відправляться назад до Туреччини. Євросоюз в свою чергу пообіцяв приймати мігрантів з уже існуючих в Туреччині таборів для біженців за принципом «один за одного». «Ми не встановили дати, але Туреччина ясно розуміє, що розселення за планом «один за одного» має розпочатися протягом декількох днів», - заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Таким чином, ЄС сподівається відбити у мігрантів бажання спробувати потрапити в Європу нелегальним шляхом.

Навіщо це потрібно Туреччині?

Натомість на узгодження проекту Євросоюз пообіцяв Туреччині 3 мільярди євро на гуманітарні потреби біженців ще в листопаді минулого року. Однак їх передача затягнулася. Спочатку пропонувалося подвоїти фінансову допомогу, проте потім пропозиції відхилили.

Також раніше велися розмови про скасування візового режиму з Туреччиною. Однак для цього Європа висунула 72 умови, на які повинна погодитися Анкара. Однією з умов - це наявність біометричних паспортів. Також умови передбачають обмін між країнами прикордонною, міграційною та антитерористичною інформацією.

При цьому багато європейських лідерів сумніваються, що Анкара виконає свою частину угоди. Твердження ґрунтується на тому факті, що з листопада минулого року потік біженців з Туреччини не зменшився, а, навпаки, зріс. Турецькі власті звинуватили в цьому Росію, яка в цей час почала військову операцію в Сирії. На думку Анкари, це значно посилило потік біженців.

Щоб уникнути звинувачень в порушенні міжнародного права при поверненні мігрантів до Туреччини, країни ЄС мають намір надати гарантії того, що справу кожного громадянина, який звернувся за притулком в Греції, розглянуть окремо. «Дана процедура повинна проводитися в індивідуальному порядку для кожного окремого мігранта. Це складно з логістичної точки зору », - зазначила Ангела Меркель. При цьому канцлер Німеччини наголосила, що важливо не допустити проникнення біженців в Європу альтернативними шляхами, в тому числі через Італію.

Чи допоможе повернення біженців вирішити проблему?

Якщо угоду між Туреччиною і ЄС буде прийнято, то в Туреччину повертатимуть всіх біженців, які намагаються потрапити до Європи, в тому числі сирійців. Турецький прем'єр-міністр Ахмет Давутоглу в свою чергу попередив, що Туреччина не збирається перетворюватися в відкриту в'язницю для біженців. У той же час турецький прем'єр висловив надію, що результат переговорів про міграційну політику буде позитивним для всіх сторін.

Експерти відзначили, що самостійно Євросоюз не зможе впоратися з напливом біженців. Щотижня в Європу прибуває понад дві тисячі мігрантів. Представник ООН Франсуа Крепо повідомив, що стурбований угодою ЄС і Туреччини про повернення біженців. Крепо зазначив, що ООН не допустить відмови Європи від своїх зобов'язань щодо мігрантів, виставивши Туреччину в якості «сторожового пса» поблизу своїх кордонів.

Крепо вважає, що такі заходи не врятують Європу від потоку мігрантів. Люди все одно будуть намагатися всілякими шляхами потрапляти в ЄС. На думку представника ООН, країни ЄС повинні організовано розподілити між собою мігрантів. Він вважає, що тільки так можна допомогти вирішенню міграційної кризи.

Вибір редактора