У Румунії на продаж виставили замок графа Дракули

Замок графа Дракули - monk.com.ua Замок графа Дракули - monk.com.ua

У Румунії на продаж виставили замок Бран, відомий як замок графа Дракули.

Замок знаходиться в 30 кілометрах від Брашова, між горами Бучеджь і Пятра Краулюй. Він є важливим національним пам'ятником і туристичним місцем, яке щороку приваблює безліч любителів міфів і легенд. 

Замок був побудований ще в 1226 році, як оборонна фортеця. Однак свою славу він завоював в 1898 році, коли ірландський письменник Брем Стокер написав роман «Дракула». У книзі граф Дракула мешкав в замку недалеко від ущелини Борго в Трансільванії. Замок Бран також знаходиться біля ущелини, до того ж там ночував прототип книжкового вампіра - граф Влад Цепеш (Дракула). Хоча будівля і не належала Цепешу, місцеві жителі назавжди пов'язали замок з ім'ям Дракули.

Немислима жорстокість

Влад III отримав прізвисько Цепеш за особливу жорстокість при розправі з ворогами і недругами. Прізвище Дракула (в перекладі «дракон») дісталося йому від батька Влада II, який перебував в елітному лицарському ордені Дракона. Влад III правил Валахією (областю Румунії) і славився своєю немислимою жорстокістю. Він міг вбивати невинних заради забави і приймати ванни в їх крові.

За деякими даними, граф Цепеш був чаклуном і уклав угоду з темними силами. Після його смерті поповзли чутки, що граф Дракула перетворився на вампіра. За однією з версій, це сталося через те, що його тіло зникло з могили. За іншою - тому що багато жертв графа проклинали його перед смертю. Образ і ім'я графа настільки вразили Брема Стокера, що він зробив Дракулу головним героєм свого роману, увічнивши його ім'я, а заодно і замок Бран.

Замок Бран оповитий безліччю таємниць. Він таїть в собі велику кількість таємних ходів і підземних лабіринтів, за якими можна проникнути непоміченим в замок або втекти звідти. У дворі замку стоїть криниця. За однією з легенд, один раз на рік, рівно опівночі 31 вересня звідти вилітають душі жертв Дракули. Однак у вересні тільки 30 днів.

Тут є також кімната з ліжком, на якій, згідно з легендами, Дракула пив кров своїх жертв. Однак Влад Цепеш був в замку, за різними даними, всього один або кілька разів. Тому реальність цього міфу є сумнівною. Однак в тому, що легенда притягує туристів, сумніватися не доводиться.

Де знаходиться могила Влада Цепеша, і чи є вона взагалі, до сих пір ніхто не знає. Однак багато любителів містики вважають, що останки тирана покояться саме в цьому замку. Місцеві жителі розповідають, що його привид і зараз бродить по тутешнім лісам. Згідно з іншими версіями, останки Дракули знаходяться на острові, розташованому в центрі озера Снагов, недалеко від Бухареста.

Згідно з повір'ям, обезголовлене турками під час битви тіло графа поховали перед самим вівтарем монастиря, що знаходиться на острові. Однак ці дані нічим не підтверджуються. Розкопки не показали там ні людських останків, ні труни. Пішли чутки, що тіло Дракули після смерті зникло, і це ще більше переконало любителів легенд в містичності цієї історії.

Як би там не було, замок Бран і його околиці обросли безліччю легенд і є улюбленим місцем численних туристів. За рік Бран відвідують близько мільйона людей. Свого часу тут побували Кевін Костнер, Ніколас Кейдж та інші відомі артисти. На жаль, не можна заглянути в глиб століть і дізнатися всю правду про життя і смерті кривавого тирана. Людям залишаються тільки гадати - міфи Румунії або історична правда дали замку ім'я найвідомішого вампіра.

Вибір редактора