У Великобританії виставлена ​​на продаж садиба Вінні-Пуха

Садиба Вінні-Пуха - nokino.com.ua Садиба Вінні-Пуха - nokino.com.ua

У графстві Східний Суссекс у Великобританії виставлена ​​на продаж садиба Cotchford Farm, яка послужила джерелом натхнення для написання історій про Вінні-Пуха.

Крім Мілнів господарем садиби був один із засновників групи The Rolling Stones Брайан Джонс, який придбав її в 1968 році. Останні господарі садиби невідомі.

У будинку з шістьма спальнями, побудованому в XIX столітті, пройшло дитинство Крістофера Робіна. Про це нагадуює статуя хлопчика, а також сонячний годинник із зображеннями Вінні-Пуха, П'ятачка, Тигри, Іа-Іа, Кролика і Сови, які до сих пір стоять в саду маєтку.

Околиці садиби зараз добре відомі, як Край Вінні-Пуха. Їх опис легко дізнатися в книгах Алана Мілна, автора історій про знаменитого ведмежа. Реальними є і Стоакровий ліс, де жили всі мешканці казки, і дупло дерева, в якому Крістофер Робін любив грати зі своїм ведмежам. Також в околицях Cotchford Farm знаходяться «Шість сосен і струмочок», біля яких героями був знайдений північний полюс. Там же можна знайти і знаменитий «Пухів міст», на якому Крістофер Робін і Вінні грали в «дрібниці».

Всі історії Вінні-Пуха виросли з розповідей Алана Мілана своєму сину Крістоферу Робіну, який і став прототипом хлопчика з казки. Розповіді в свою чергу створювалися на основі ігор хлопчика зі своїми реальними іграшками - ведмедиком, осликом без хвоста і маленьким поросям. Кенга з Ру і Тигра були куплені батьками пізніше, спеціально для розвитку сюжету. «Я, власне, нічого не придумував, мені залишалося тільки описувати», - говорив згодом Мілн.

У книзі відтворюється атмосфера любові, турботи і нормального дитинства, без натяку на рішення дорослих проблем. Думаючи про ці чудесні ігри, можна уявити, що дитинство хлопчика було безхмарним. Однак в реальності все було далеко не так.

У родині Мілнів чекали дівчинку, навіть заздалегідь придумали їй жіноче ім'я - Розмарі. Однак народився хлопчик, що викликало у батьків розчарування. Вони навіть намагалися виховувати його як дівчинку, одягаючи довговолосого сина в платтячка. Згодом психологи скажуть, що хлопчик був прототипом не тільки Крістофера Робіна, але й Паця. «П'ятачок висловлює щиру суть Крістофера - невротичної дитини, якого виховували, як дівчинку», - зазначили вони.

Коли слава не йде на користь

Крістофер Робін рідко бачив батьків. В основному спілкування з ними обмежувалося короткими зустрічами під час сніданку, обіду і вечері. Батько Крістофера був занадто зайнятий роботою, а мама - собою. Виховання Крістофера повністю лягло на плечі його няні - Олівії Ренд-Брокуелл. Відносини з ровесниками у хлопчика не складалися через його природну сором'язливість, а слава Вінні-Пуха лише підливала масла в вогонь. Пізніше в автобіографії Крістофер Робін напише: «Були дві речі, які затьмарили моє життя, і від яких я повинен був рятуватися: слава мого батька і "Крістофер Робін"...»

У той час в Англії історії про Вінні-Пуха читали всі - від малого до великого. Вчителі в школі зробили з хлопчика зірку і виділяли його із загальної маси. Однокласників це моторошно дратувало. Зрозумівши, що скромний хлопчик не може дати відсіч, діти в відкриту сміялися над ним. Найбільш образливим для нього було знущальне цитування уривків з книги, а також віршів, які Алан Мілн присвятив синові.

Крістофер Робін поміняв школу і почав займатися боксом, щоб дати відсіч кривдникам. Однак це не допомогло, оскільки для цього потрібно мати не тільки фізичну підготовку, а й відповідний характер. Навіть закінчивши школу і потрапивши на фронт добровольцем, Крістофер Мілн не зміг врятуватися від слави «друга ведмедика Пуха». Його, бойового офіцера, фронтові репортери розпитували аж ніяк не про війну.

Через роки, Крістофер Робін Мілн вирішив стати письменником. Однак і тут йому дорогу перейшла слава Мілна-старшого. Видавництва не хотіли брати розповіді Крістофера, однак пропонували солідні гонорари за його спогади про батька. Нужда змусила Мілна-молодшого здатися, і він написав три томи мемуарів. У своїх спогадах Крістофер Робін вельми жорстко відгукнувся про батька, який «побудував свою популярність на його дитячих плечах».

Популярність Вінні-Пуха не залишила Крістофера Робіна навіть після його смерті. Книжковий магазин в Дартмур, який колись належав Мілну-молодшому, викупили шанувальники знаменитого ведмедика і його друзів. Тепер в магазині туристам розповідають про персонажах, що населяють чарівний світ Вінні-Пуха.

Вибір редактора