Відмова від міжсирійських переговорів означатиме повернення до війни - ООН

Відмова від міжсирійських переговорів - tass.ru Відмова від міжсирійських переговорів - tass.ru

Відмова від міжсирійських переговорів означатиме повернення до війни, яка вже привела до загибелі 250 тис. чоловік.

Про це заявив спеціальний посланник генерального секретаря ООН по Сирії Стаффан де Містура, повідомляють інформагентства посилаючись на Центр новин ООН.

Напередодні п'ятої річниці сирійського конфлікту в Женеві почалися предметні міжсирійські переговори, в ході яких мають бути ухвалені рішення про майбутнє Сирії. Стаффан де Містура зазначив, що перешкоди на шляху до успіху величезні, оскільки між протиборчими сторонами зберігаються великі розбіжності. Разом з тим представник ООН заявив, що альтернативи діалогу немає. "Зараз настав момент істини. Є надія, що сторони проявлять далекоглядність", - заявив Стаффан де Містура.

У Женеві буде проведено три раунди переговорів. Перший буде завершено приблизно 24 березня. Потім з інтервалами до 10 днів пройдуть ще два раунди. Спецпосланець генсека ООН заявив, що ці переговори - реальна можливість покінчити з п'ятирічним конфліктом. "Якщо в ході цих переговорів або наступних раундів ми не побачимо бажання домовлятися, а я сподіваюся, що цього не станеться, то ми повернемо сирійське досьє тим, хто може впливати, зокрема Російській Федерації та США, які є співголовами групи по припиненню вогню , а також Раді Безпеки ООН ", - сказав Стаффан де Містура.

Група з припинення вогню заснована в Мюнхені 11 лютого. Напередодні п'ятої річниці глави установ системи ООН виступили зі спільною заявою щодо Сирії, в якій наголосили, що в ході п'ятирічного жорстокого і безглуздого конфлікту понад чверть мільйона сирійців вбиті і близько половини всіх жителів країни були змушені покинути свої будинки, побоюючись за своє життя. Близько 4,6 млн осіб всередині Сирії опинилися відрізані від зовнішнього світу і міжнародної допомоги. Ще 4,8 млн осіб втекли з країни. Глави установ системи ООН підкреслили, що останнім часом з'явилися деякі ознаки надії.

З початку 2016 року в рамках регулярних проектів і в ході недавніх поставок в обложені міста установи ООН змогли надати допомогу близько 6 млн чоловік. При цьому медикаменти і медобладнання все ще вилучають в пунктах пропуску - такий стан речей є неприйнятним. Гуманітарні установи ООН і їх партнери намагаються знайти будь-яку можливість для того, щоб доставити допомогу всім нужденним.

Вибір редактора