Путін відкликає російські війська з Сирії

Путін відкликає російські війська з Сирії - www.youtube.com Путін відкликає російські війська з Сирії - www.youtube.com

Президент РФ Володимир Путін наказав з 15 березня почати виведення основної частини російських військових угруповань з Сирії.

Таке розпорядження він віддав сьогодні на зустрічі з главою російського оборонного відомства Сергієм Шойгу, окремі частини якої розповсюдила прес-служба Кремля, повідомляють інформагентства.

"Завдання, поставлене перед Міністерством оборони і Збройними силами, в цілому виконано, тому наказую міністру оборони з завтрашнього дня почати виведення основної частини наших військових угруповання з Сирійської Арабської Республіки", - сказав Володимир Путін. Президент зазначив, що пункти базування російських Збройних сил в Тартусі (морський) і Хмейміме (авіаційний) будуть функціонувати в колишньому режимі і повинні бути надійно захищені з суші, з моря і повітря.

Рішення про початок виведення російського угруповання з Сирії послужить хорошим сигналом для всіх конфліктуючих сторін і підвищить рівень довіри для мирного вирішення конфлікту, вважає Володимир Путін.

"Прошу Міністерство закордонних справ інтенсифікувати участь Російської Федерації в організації мирного процесу за рішенням сирійської проблеми", - сказав він. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначив, що Володимир Путін обговорив дане рішення з президентом Сирії. У свою чергу глава Міноборони Сергій Шойгу заявив про досягнення істотного перелому в боротьбі з терористами в Сирії. Він повідомив, що за підтримки російської авіації сирійські війська звільнили 400 населених пунктів і понад 10 тис. кв. км території.

Російська авіація в Сирії знищила 209 об'єктів нафтовидобутку і переробки, які були в руках бойовиків, а також 2912 засобів доставки нафтопродуктів, додав Сергій Шойгу. У Сирії з 27 лютого за пропозицією Росії і США діє режим припинення вогню, який не поширюється на угруповання, визнані Радою Безпеки ООН терористичними. Російська військова операція в Сирії почалася 30 вересня 2015 року. У той день Рада Федерації схвалила використання російських військ в цій країні.

Вибір редактора