Європейська криза: що чекає Євросоюз і євро

Європейська криза - ru.sputnik.md Європейська криза - ru.sputnik.md

Економічна і міграційна криза Європи змушує країни все більше замислюватися про перспективи членства в Євросоюзі (ЄС). Європейські країни все більше віддаляються одна від одної, втрачаючи взаємодію. На думку експертів, це може привести до розколу ЄС.

Криза європейської валюти

Криза поглиблюється тим, що в Євросоюзі немає єдності щодо заходів виходу з нього. Тому кожна країна намагається вирішити проблеми самотужки, все більше віддаляючись від єдиного цілого. У четвер, 11 березня депутат Європейського парламенту Пааво Вяюрюнен подав до парламенту Фінляндії петицію про вихід країни з єврозони. Депутат вважає, що вихід з єврозони стимулює економіку, а введення національної валюти забезпечить країні швидке економічне зростання. «Якщо парламент підтримає петицію, то уряд повинен буде підготувати закон про проведення референдуму», - заявив політик.

Експерти відзначають, що скоро поза зоною євро виявиться Греція, яка не може вибратися з економічної кризи. У європейські ЗМІ просочилася інформація про можливий намір Німеччини і Франції створити менш велику, але більш інтегровану зону євро. Однак канцлер Німеччини Ангела Меркель спростувала цю інформацію. Тим часом виключення Греції із зони євро здається експертам очевидним і логічним кроком.

Як відзначають фахівці, криза торкнулася не тільки європейську валюту, але і Євросоюз в цілому. «Загроза розпаду Євросоюзу велика як ніколи. Кризи накладаються один на одного, ускладнюються, і є небезпека, що вони стануть неконтрольованими », - зазначає головний економіст Європейського центрального банку Юрген Штарк в своїй статті в Neue Zürcher Zeitung.

Міграційний криза

Економіст вважає, що лідери ЄС не можуть впоратися з наростаючими проблемами. Багато в чому це пов'язано з тим, що Німеччина втратила свої позиції і тепер нікому надати чіткий план виходу з кризи і повернути довіру європейців.

Ставлення до Німеччини у європейських країн змінилося через потік біженців. «Німеччина дала сигнал, який розійшовся по багатьом країнам Сходу і Африки. Сигнал був почутий і викликав хвилю нелегальної міграції в Європі. Заперечувати цього безглуздо », - заявив прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка.

Деякі країни вступили у відкриту конфронтацію з ЄС. Вони видворяють мігрантів і закривають свої кордони. Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала країни ЄС до єдності, щоб пережити цей складний період. При цьому вона зізналася, що міграційна криза в Європі стаоа найскладнішим випробуванням за десять років її правління.

З огляду на, що бюджети європейських країн складалися без урахування витрат на утримання біженців, країни виявилися не в змозі фінансувати таку кількість мігрантів. Крім того, криза посилила відсутність вільного житла, нестачу персоналу для реєстрації біженців, а також відсутність єдиної концепції щодо розподілу мігрантів в країни ЄС.

Чи вийде Британія з ЄС?

У зв'язку зі зростаючою кризою країни починають подумувати про вихід з ЄС. Однією з головних претенденток на вихід з Європейського союзу є Великобританія. Референдум з питання подальшого членства Сполученого Королівства в складі Європейського союзу пройде 23 червня.

Прихильники виходу з ЄС вважають, що членство в союзі уповільнює зростання британської економіки. Це відбувається тому, що Євросоюз приймає багато різних законів і директив. При цьому Британія віддає велику суму в казну ЄС, а натомість отримує дуже мало. Крім того, вихід з ЄС допоможе значно скоротити потік мігрантів, вважають політики.

Однак ряд експертів вважає, що вихід Великобританії з ЄС призведе до руйнівних наслідків для її економіки, ВВП країни може скоротитися на 2%. Крім того, будуть втрачені мільйони робочих місць, так як транснаціональні компанії переведуть виробництва в інші країни Євросоюзу.

Вибір редактора