Обстановка на кордоні Південної Кореї і КНДР загострюється

Обстановка на кордоні Південної Кореї і КНДР - ria.ru Обстановка на кордоні Південної Кореї і КНДР - ria.ru

КНДР заявила про припинення економічних відносин з Південною Кореєю. У четвер, 10 березня, Північна Корея оголосила про одностороннє розірвання всіх договорів і ліквідації південнокорейських активів на своїй території.

«З цього моменту ми розглядаємо всі угоди між двома Кореями про економічне співробітництво і обміни недійсними», - йдеться в повідомленні комітету, що займається міжкорейськими відносинами. Таке рішення КНДР прийняла у відповідь на санкції, введені Сеулом.

Основне економічне співробітництво між країнами зосереджено в індустріальній зоні Кесон, що знаходиться на відстані 12 кілометрів від кордону між Північною і Південною Кореєю. У зоні знаходяться більше 120 підприємств, на яких працюють і північнокорейські, і південнокорейські робітники. Комплекс Кесон вважався одним з основних джерел доходів для Пхеньяна. У минулому році КНДР отримала дохід від роботи комплексу в розмірі 616 млрд південнокорейських вон (близько $ 511 млн).

У лютому цього року влада КНДР видворили 280 південнокорейських робітників і перекинули туди кілька армійських підрозділів. У середу, 9 березня, Сеул припинив свою роботу в зоні Кесон у відповідь на запуски ракет і ядерні випробування Північної Кореї. У заяві Південної Кореї говорилося, що робота спільного підприємства буде зупинена, щоб північнокорейці не використали вкладені в нього кошти на фінансування ядерної та ракетної програми.

Розрив економічних відносин - початок війни?

Разом з оголошенням про розрив економічних відносин, КНДР пригрозили «покласти край Пак Кін Хе і її партії», маючи на увазі нинішнього президента Південної Кореї. Крім того, на цьому тижні КНДР повідомила про розробку плану зі звільнення Південної Кореї. Пхеньян готовий «продемонструвати міць своїх збройних сил, в тому числі ядерних, в разі надходження наказу верховного командування», йдеться в повідомленні.

На минулому тижні північнокорейський лідер Кім Чен Ін наказав привести ядерну зброю країни в повну боєготовність. Також глава КНДР пригрозив завдати превентивного ядерного удару по США і Південній Кореї в разі загрози для безпеки країни. «Превентивний ядерний удар справедливості буде завдано згідно із заявою вищого керівництва Корейської народної армії», - йдеться в заяві центрального телеграфного агентства країни.

Військові навчання в відповідь на провокації

У свою чергу Південна Корея почала спільні з США військові навчання. Навчання спрямовані на відпрацювання нейтралізації зброї масового ураження КНДР і підготовку до превентивного удару з боку північнокорейської республіки. Раніше спільні навчання двох країн носили мирний характер. Однак на цей раз загроза з боку КНДР змушує відпрацьовувати протидію Північної Кореї.

КНДР і Північна Корея досі формально перебувають у стані війни. Однак зараз обстановка між країнами особливо напружена. При цьому ядерні випробування Пхеньяна турбують не тільки США і Південну Корею, а й все світове співтовариство. У середу, 9 березня, Кім Чен Ін заявив, що в країні розроблені зменшені ядерні боєголовки, які можна встановити на балістичні ракети.

Північнокорейський лідер зазначив, що тепер КНДР має «повноцінне ядерне стримування, яке дозволить не тільки протидіяти агресивним задумам противника, а й гарантувати швидкий економічний розвиток країни в інтересах підвищення життєвого рівня населення».

Раніше вважалося, що КНДР не має технології мініатюризації ядерного пристрою. Експерти вважали, що північнокорейські ядерні заряди являють собою громіздкі вироби вагою кілька тонн, які доводиться возити на вантажівці. Тепер Північна Корея вперше оголосила про наявність зменшених боєголовок. Якщо це так, то тепер КНДР має можливість встановити їх на балістичні ракети.

У четвер, 10 березня, КНДР запустила в сторону Японського моря дві балістичні ракети. Вони пролетіли близько 500 кілометрів і впали в районі порту Вонсан, де базуються ВМС Північної Кореї. За останні 10 днів це вже друге порушення Пхеньяном резолюції Радбезу ООН, яка забороняє подібну діяльність. У зв'язку з цим Японія скликає екстрене засідання свого Радбезу. МЗС Росії назвав обстановку в тому регіоні тривожною.

Вибір редактора