Грузія виявилася найбільш курящою країною Європи

Грузія виявилася найбільш курящою країною Європи - www.gazeta.ru Грузія виявилася найбільш курящою країною Європи - www.gazeta.ru

У Грузії курить 40% населення, в тому числі 60% чоловіків і 15% жінок. Таким чином, країна займає в Європі перше місце за кількістю курців. Про це повідомив керівник НВО «Альянс контролю тютюну» Георгій Бахтурідзе.

Три роки тому перше місце займала Росія, однак, за словами Бахтурідзе, країна помітно поліпшила свій показник за допомогою жорсткої антитютюнової політики. «Уряд Росії дійсно піклується про своїх громадян ... на відміну від нашого уряду, як попереднього, так і нинішнього», - заявив він.

У Грузії щороку у 250 тисяч чоловік виявляються різні види захворювань, які виникли через куріння.
Директор «Альянсу контролю тютюну» звинуватив владу Грузії в сприянні розвитку тютюнового бізнесу в країні, відзначивши, що в рамках державної програми «Продуктивність в Грузії» уряд виділив індустрії тютюну 2,5 млн ларі ($ 1 млн). «Реально наші чиновники і держслужбовці стали маріонетками індустрії тютюну. Для них створені тепличні умови і чому? Тому що вони знаходяться в прямій корупційній угоді з урядом », - зазначив Бахтурідзе.

Влада країни, на його думку, всіляко намагається сприяти розвитку даного бізнесу. Підтвердженням даного факту є те, що тютюнові компанії фінансують різні соціальні та освітньо-культурні заходи в прямому ефірі, в тому числі і телебачення. «Скрізь демонструється тютюнова продукція, що є протизаконною дією. У законі прямо сказано, що демонстрація тютюнової продукції заборонена, в тому числі і в телепередачах », - сказав Бахтурідзе.

Вибір редактора