Міграційна криза: до чого призведе закриття кордонів Євросоюзу

Міграційна криза - politpuzzle.ru Міграційна криза - politpuzzle.ru

Словенія оголосила про різке посилення правил для мігрантів. Тепер в країну зможуть потрапити тільки біженці, які опинилися в дуже важкому становищі або ті, хто планує просити притулку в самій Словенії. 

Більшість мігрантів подорожували вглиб Європи через Словенію, використовуючи країну в якості перевалочного пункту. Однак словенська влада вирішила закрити кордон для транзитних мігрантів. Тепер рішення за кожним біженцем буде прийматися індивідуально.

Закриття кордону Словенії означає припинення існування так званого балканського маршруту, який був основним шляхом потрапляння біженців в Європу. Про закриття турецько-балканського маршруту говорили в понеділок, 7 березня, лідери ЄС на черговому саміті. Прем'єр-міністр Словенії Мирослав Церар зазначив, що рішення є частиною спільної ініціативи, в рамках якої всі балканські країни від Греції до Австрії, закриють свої кордони для біженців.

Що очікує на Шенгенську зону?

Відразу ж після закриття Словенією кордонів влада Сербії також оголосила, що закриє кордони з Македонією і Болгарією. Сербський уряд заявив, що не може дозволити перетворити Сербію в тупикове місце, де скупчуються мігранти.

На думку експертів, всі ці заходи ставлять під сумнів майбутнє Шенгенської зони. За деякими даними, контроль на кордонах країн Шенгенської зони призведе до скорочення щорічного валового внутрішнього продукту Євросоюзу на 100 мільярдів євро. Як заявив глава агентства з планування економіки Франції Жан Пізані-Феррі, втрати відбудуться через зниження потоку туристів і рівня торгівлі, а також через численні пробки і зростання бюрократії.

На думку Пізані-Феррі, тільки Франції охорона власних кордонів обійдеться в 1-2 мільярди євро. «Ми повинні знайти більш ефективну систему забезпечення безпеки та не ставити постійно під сумнів принцип вільного пересування населення, інакше це буде мати великі економічні наслідки», - вважає французький експерт.

Вибір редактора