Президент Сербії призначив дострокові парламентські вибори

Президент Сербії призначив дострокові парламентські вибори - sputnik.by Президент Сербії призначив дострокові парламентські вибори - sputnik.by

Президент Сербії Томіслав Ніколіч призначив дострокові парламентські вибори, повідомляють інформагентства.

Президент підписав указ про розпуск Скупщини (парламенту) і призначення позачергових парламентських виборів на 24 квітня. Раніше, 3 березня, уряд Сербії закликав президента країни розпустити парламент і призначити проведення дострокових виборів.

Прем'єр Олександр Вучич заявляв, що, швидше за все, вони відбудуться 24 квітня, але остаточне рішення було за главою держави. У кабінеті міністрів відзначали, що дострокові вибори необхідні для того, щоб оновлений уряд зміг провести реформи, необхідні для вступу в ЄС. Олександр Вучич раніше заявив в ефірі національного телебачення, що дострокові парламентські вибори стануть референдумом, який покаже, чи хоче Сербія в 2020 році бути країною ЄС.

Главу уряду, згідно з останніми дослідженнями, підтримують 58% виборців, його Сербську прогресивну партію (СПП) - понад 49%. У грудні 2015 року Сербія почала переговори про вступ до Євросоюзу. Тоді ж була усунута основна перешкода на цьому шляху - отримано схвалення ключового члена ЄС Німеччини.

Вибір редактора