Влада Китаю вперше оголосила про масштабні скорочення робочих в країні

Масштабні скорочення робочих в Китаї - www.panorama.am Масштабні скорочення робочих в Китаї - www.panorama.am

Щоб впоратися з уповільненням економіки, влада КНР планує скоротити близько двох мільйонів робочих збиткових галузей. Пекін вперше повідомив конкретні дані про плановані звільнення.

29 лютого міністр людських ресурсів і соціального захисту КНР Інь Веймінь на прес-конференції розповів, що в країні планується скорочення 1,3 мільйона робітників вугільної промисловості і 500 тисяч робочих сталеливарних підприємств.

Міністр також визнав, що існують труднощі з подальшим працевлаштуванням звільнених людей. Всього в цих двох галузях в Китаї задіяно близько 12 мільйонів робочих.

У той же день головне статистичне управління КНР повідомило, що в минулому році споживання вугілля в Китаї скоротилося на 3,7% в порівнянні з попереднім роком. У попередньому році скорочення було на рівні 2,9%.

З цього приводу агентство Reuters написало, що тепер для одержимого стабільністю китайського уряду першочерговим завданням буде приховування рівня безробіття і стримування можливих соціальних заворушень.

За тиждень до того китайські чиновники заявили, що протягом двох років центральна влада виділить 100 мільярдів юанів ($ 15,27 млрд) для створення нових робочих місць для робітників, які потрапили під скорочення через перевиробництво на підприємстві. В основному це робочі сталеливарних підприємств і вугільники.

Друга за величиною в світі китайська економіка в минулому році показала найнижчі результати зростання за 25 років. За офіційними даними Пекіна, які викликали великі сумніви у багатьох світових експертів, зростання економіки КНР склав 6,9%. У нинішньому році влада Китаю планує досягти зростання в межах 6,5% -7%.

Спеціаліст в області промисловості з Китайської академії соціальних наук Цзян Фейтао розповів журналісту Reuters, що в даний час економіка КНР стикається з порівняно великим тиском від уповільнення росту. Багато підприємств знаходяться під загрозою банкрутства, що створює значні труднощі для забезпечення достатньої зайнятості населення.

За словами Цзяна, в нинішньому році ринок праці в країні поповниться ще й 1,5 мільйонами випускників вузів, що зробить на нього додатковий тиск.

Газета Financial News повідомила, що, за оцінками китайської інвестиційної компанії China International Capital Corporation Limited, в усіх галузях Китаю, в яких в даний час спостерігається перевиробництво, будуть звільнені троє з кожних десяти робочих. Тобто всього під скорочення потрапить 3 мільйони чоловік. Ці галузі включають в себе виробництво цементу, скла, сталі, кораблебудування і видобуток вугілля.

Про ситуацію у вугільній промисловості китайські ЗМІ повідомляли, що прибутки 90 найбільших вугільних підприємств Китаю в минулому році впали більш ніж на 90%. Загальна сума їх втрат склала 50 мільярдів юанів ($ 7,7 млрд). Ціни на вугілля в країні опустилися до рівня 2005 року.

Голова міськкому партії вугільної провінції Шаньсі Ван Жулінь в інтерв'ю китайським журналістам сказав, що в даний час прибутку від продажу тонни вугілля не вистачить, щоб купити пляшку напою.

Розташована в Гонконзі правозахисна організація «Китайський трудовий бюлетень» (China Labour Bulletin) повідомила, що зростання безробіття в Китаї стимулює протестні настрої серед робітників. За даними організації, в січні нинішнього року в КНР пройшло 503 акції протесту робітників, що на 272 публічних протести більше, ніж було зафіксовано в січні минулого року.

Вибір редактора