Міграційна криза веде до розколу ЄС?

Міграційна криза веде до розколу ЄС? - www.russiapost.su Міграційна криза веде до розколу ЄС? - www.russiapost.su

Європейський союз незабаром може захлеснути гуманітарна криза, якщо Брюссель не почне контролювати ситуацію. Про це заявив офіційний представник управління Верховного комісара ООН у справах біженців Вільям Спіндлер.

«На наш погляд, ситуація склалася критична. Ми підходимо до тієї точки, коли можна буде говорити про наявність в Європі гуманітарної кризи ... Під час кризи все це вилилося не через чисельність ... Необхідні для цього ресурси є - чого не вистачає, так це відповідної політичної волі », - сказав комісар на брифінгу відомства. Спіндлер зазначив, що з початку цього року тільки на територію Греції прибули більше 120 тисяч переселенців. Всі інші країни ЄС просто не виконують своїх зобов'язань по розселенню біженців, так що криза почнеться саме з Греції, вважає він.

В управлінні також зазначили, що між країнами ЄС не вистачає взаємодії, а це ще більше перешкоджає контролю хвилі переселення. «Європейські країни відмовляються працювати разом, незважаючи на вже досягнуті угоди в ряді сфер», - заявив інший представник відомства Едріан Едвардс. Керівники європейських країн не слухають один одного, прагнучи відправити якомога більше мігрантів сусідові. Все це незабаром може призвести до розколу Європейського союзу.

Складна ситуація з біженцями

Ситуація з мігрантами в Європі залишається дійсно складною. Сотні тисяч переселенців потребують даху над головою, продукти та медикаменти. Однак країни Європи вже почали відмовлятися від привітного прийому непроханих гостей. Французька влада напередодні приступила до знесення найбільшого табору для біженців в Кале. Демонтаж тимчасового житла мігрантів переріс у протистояння, яке триває вже другу добу.

В інших країнах ситуація не краща. Днями тисячі мігрантів спробували перекрити залізницю на кордоні між Грецією і Македонією. Біженці влаштували акцію протесту, вимагаючи пропустити їх далі в Європу. В результаті поліції все ж вдалося відтіснити протестувальників.

У країнах ЄС наростає розкол

Деякі країни ЄС відмовляються приймати біженців. Зокрема Угорщина вже відгородилася стіною з боку Сербії та Хорватії, а тепер планує побудувати стіну з колючого дроту ще й на кордоні з Румунією. Австрія підтримує Угорщину в протистоянні Берліну і Брюсселю. Як повідомляє видання Corriere della Sera, Відень відмовився від ролі «залу очікування» і запропонував Німеччині їхати і забирати біженців прямо з Греції.

Долучилася до опозиції і Бельгія, яка відправляє назад мігрантів, які перетнули кордон з Францією. Днями країна видворила до Франції понад 600 мігрантів. Також контроль мігрантів на своїх кордонах ввели Мальта, Норвегія, Швеція і Данія.

Таким чином, відносини всередині країн ЄС через міграційну кризу розпалюються. Уряди країн все більше віддаляються від лінії Ангели Меркель, яка пропонує політику «відкритих дверей» щодо біженців. Сама Меркель закликала країни ЄС до єдності, щоб пережити цей складний період. При цьому канцлер Німеччини зізналася, що міграційна криза в Європі стала найскладнішим випробуванням за десять років її правління.

Хто винуватець міграційної кризи - Росія?

Тим часом головнокомандуючий силами НАТО на європейському континенті Філіп Брідлав назвав Росію винуватцем міграційної кризи в Європі. Виступаючи перед сенатською комісією у справах збройних сил, він заявив, що дії Росії в Сирії лише посилюють проблему з терористичним угрупуванням «Ісламська держава».

Брідлав підкреслив, що використання Росією в Сирії бочкових бомб залякує жителів Сирії, змушуючи їх до втечі. За словами головнокомандувача, Росія і Асад використовують масову міграцію як зброю для нанесення шкоди європейській інфраструктурі і придушення європейської рішучості. Тим часом в потоці мігрантів можуть бути і джихадісти, що серйозно підвищує загрозу терористичних нападів у Європі, сказав Брідлав.

У російському МЗС вважають пропагандою і домислами твердження про причетність Росії до міграційної кризи в Європі. Такі звинувачення є спробою перекласти на Москву відповідальність за нездатність впоратися з цією проблемою, вважають у відомстві. «Останнім часом у ряді ЗМІ країн Євросоюзу розгорнулася пропагандистська кампанія з приводу нібито «причетності» Росії до загострення міграційної кризи. Як завжди, ця інформація не тільки не підкріплюється реальними фактами, а й прямо їм суперечить », - йдеться на офіційному сайті МЗС РФ.

 

Вибір редактора