Більшість болівійців проголосували проти переобрання Моралеса

Моралес - politeka.net Моралес - politeka.net

Більшість болівійців на референдумі проголосували проти внесення поправок до конституції, що дозволяють президенту Ево Моралесу балотуватися на новий термін, повідомляють інформагентства.

Згідно з даними екзит-полу, проведеного компанією Mori, проти змін проголосував 51% населення. Зараз виборча комісія Болівії підрахувала близько 20% бюлетенів. За офіційною інформацією, явка склала 87,61%. Реформу підтримали 33,51% болівійців, проти неї віддало голос 66,49%. Остаточні результати референдуму будуть оголошені протягом тижня. Віце-президент Болівії Альваро Гарсія Лінера закликав не поспішати з висновками. На його думку, результати можуть змінюватися за рахунок голосів, відданих за кордоном і у віддалених районах країни. Поки виборчком Болівії підрахував голоси понад 250 тис. Болівійців, які віддали свій голос за межами південноамериканської республіки.

Громадяни Болівії мали можливість проголосувати в 33 країнах світу. Ево Моралес вже встановив рекорд за тривалістю перебування на посаді президента Болівії. Перший в історії країни глава держави, який представляє корінне індіанське населення, прийшов до влади за підсумками виборів в грудні 2005 року. Потім він був переобраний в 2009 і 2014 роках, незважаючи на заборону балотуватися на третій термін поспіль.

Конституційний суд визнав законність переобрання, пославшись на те, що в 2009 році в Болівії був прийнятий новий основний закон, тому перший мандат в рахунок не йде. Наступні президентські вибори повинні пройти в Болівії в 2019 році.

Вибір редактора