Учасники саміту в Брюсселі ухвалили заключний документ з міграції

Учасники саміту в Брюсселі - euplus.info Учасники саміту в Брюсселі - euplus.info

Глави держав і урядів Європейського ради на саміті в Брюсселі ухвалили заключний документ по міграційній кризі, повідомляють інформагентства.

Голова Європейської ради Дональд Туск на прес-конференції заявив, що країни - члени ЄС підтвердили свої зобов'язання по міграції перед Туреччиною за спільним планом дій. "Наш план дій є пріоритетним. Ми повинні зробити все можливе для його успішної реалізації", - зазначив глава Євроради.

"Ось чому ми маємо намір організувати спеціальну зустріч з Туреччиною на початку березня", - повідомив Туск. Зустріч політиків Європейського союзу з керівництвом Туреччини з питання міграційного кризи повинна була відбутися 18 лютого, але скасована через теракт в Анкарі.

У свою чергу голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер зазначив: до саміту були ті, хто сумнівається в тому, що для вирішення проблеми біженців повинен був бути виявлений єдиний європейський підхід.

"Ми одноголосно заявили минулого вечора, що демарш повинен бути європейським і що національні" соло "не рекомендовані", - пояснив глава Єврокомісії. Юнкер висловив надію, що після схвалення всіма державами-членами такого підходу на наступній зустрічі ЄС просунеться до рішень, які були підготовлені раніше, так як члени Євросоюзу одноголосно підтримали механізм переселення біженців, хоча до цієї зустрічі в Брюсселі деякі давали зрозуміти, що вони проти такого рішення.

Вибір редактора