США планують розпочати сухопутну операцію в Іраку і Сирії - глава Пентагону

США планують розпочати сухопутну операцію в Іраку і Сирії - www.unian.net США планують розпочати сухопутну операцію в Іраку і Сирії - www.unian.net

Міністр оборони США Ештон Картер у своїй статті у виданні Politico заявив, що США найближчим часом почнуть наземну операцію проти бойовиків "Ісламської держави" в Іраку та Сирії, повідомляють інформагентства.

За його словами, операція буде проводитися силами 101-ї повітряно-десантної дивізії. "Розпочнеться наземна операція. Хочу бути гранично ясним. Це стратегічне питання. Нам необхідно саме допомогти місцевим збройним силам, а не замінити їх. Мова йде саме про наземну операцію", - зазначив Картер.

Раніше цього тижня, як сказав Ештон Картер, він їздив до Парижа, де обговорив відповідний план зі своїми колегами з Франції, Голландії, Італії, Австралії, Німеччини та Великобританії. Міністр також зазначив, що в останні тижні "Ісламська держава" втрачає підконтрольні їй території, а також запаси нафти і грошей, тому настав час "завдати ІГІЛ остаточної поразки". За його словами, військовий план кампанії розроблений Сполученими Штатами і підтриманий ключовими союзниками. Метою є знищення ІР в двох силових центрах ісламістів - іракському Мосулі і сирійської Ракку.

Генерал Картер підкреслив, що жодна країна світу не застрахована від нападу "Ісламської держави" і всі повинні бути готові дати ісламістам гідну відсіч. Глава Пентагону також зазначив, що через три тижні в Брюсселі відбудеться зустріч представників 26 країн учасниць-антиігілівської коаліції плюс Іраку, щоб обговорити подальші плани щодо усунення терористичної загрози.

Вибір редактора