У Вашингтоні "справжній кошмар" через рекордний снігопад

У Вашингтоні рекордний снігопад - ru.molbuk.ua У Вашингтоні рекордний снігопад - ru.molbuk.ua

Сильний снігопад, який став несподіванкою для багатьох жителів американської столиці та її передмість, розпочався 20 січня ввечері і за короткий час привів до численних аварій і заторів.

За даними синоптиків, за кілька годин випало приблизно 2,5 см опадів, що може стати рекордом для Вашингтона за всю історію метеоспостережень. Як зазначають місцеві ЗМІ, комунальники не були готові до такої погодної негоди і не встигли обробити реагентами дорожнє покриття, що призвело до більш ніж 200 ДТП через слизькі дороги тільки в самій столиці та її найближчих передмістях.

У зв'язку з небезпечною ситуацією мер Вашингтона Мюрієл Баузер опублікувала заяву, в якій закликає столичних жителів не залишати свої будинки без крайньої необхідності. "Через проблеми на дорогах я прошу вашингтонців уникати поїздок цим вечором і дозволити фахівцям очистити дороги і тротуари", - йдеться в повідомленні.

Місцеві телеканали показують ДТП за участі водіїв, які називають те, що відбувається на дорогах справжнім кошмаром. ЗМІ публікують карту столиці, на якій практично всі дороги відмічені червоним кольором - автомобільні пробки розтягнулися на десятки кілометрів. Автобуси, які також ставали учасниками аварій, курсують із затримкою в середньому на 20-40 хвилин. Про потерпілих в результаті ДТП не повідомлялося. У негоду потрапив навіть автокортеж президента США Барака Обами, який повертався в Білий дім з авіабази Ендрюс у штаті Меріленд. Як відзначають журналісти, які їхали з ним, автомобілі в колоні глави держави кілька разів заносило на обледенілих дорогах так, що вони навіть заїжджали на бордюрні камені. При цьому шлях від авіабази до Білого дому, який займав зазвичай 25 хвилин, кортеж подолав за понад ніж 1 годину і 10 хвилин, навіть з "частим використанням сирен і мигалок".

У зв'язку з поганою погодою Обама не зважився відправитися на вертольоті до своєї резиденції. Частина шкіл столиці і передмість вже оголосили про скасування 21 січня перших уроків, так що учні можуть приходити на заняття приблизно до 10.00-11.00. До півночі снігопад припинився, але метеорологи прогнозують потужну снігову бурю, яка загрожує не тільки столиці, а й всьому Східному узбережжю США. За їхніми словами, у Вашингтоні вона може початися в другій половині п'ятниці, 22 січня, і продовжитися близько 36 годин. Синоптики вважають, що за всі вихідні може випасти більше 60 см опадів.

Вибір редактора