Лавров: Мирні переговори по Сирії розпочнуться ще в цьому місяці

Лавров: Мирні переговори по Сирії - www.ntv.ru Лавров: Мирні переговори по Сирії - www.ntv.ru

Мирні переговори між сирійським урядом і повстанцями, які борються проти влади, як і планувалося, розпочнуться в кінці цього місяця, - запевнив у середу міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров після зустрічі з держсекретарем США Джоном Керрі.

Міністри закордонних справ зустрілися в Цюріху, Швейцарія, де вони розмовляли про збройний конфлікт в Сирії, а також про заплановані в Женеві мирні переговори, які повинні відбутись 25 січня.

Лавров підкреслив, що і його, і Керрі не задовільнить сценарій, в якому мирні переговори не відбулись би. Політики висловили надію на те, що проблема буде вирішена сторонами, що мають взяти участь у переговорах, які будуть проведені під егідою ООН.

Держдепартамент повідомив, що в ході переговорів з Лавровим, Керрі закликав Росію використовувати свої хороші відносини з владою в Дамаску, щоб переконати президента Башара аль-Асада, щоб він забезпечив негайну і постійну гуманітарну допомогу сирійцям. Мається на увазі, зокрема, ситуація в місті Мадх'я, де зараз панує голод.

Associated Press нагадує, що суперечки в основному відбуваються через те, щоб визнати повстанські групи, які борються за Асада як терористів і не допустити їх до переговорів в Женеві. Відповідаючи на питання про проблему, Лавров зазначив, що склад делегації буде залежати, насамперед, від спеціального посланника ООН в Сирії, Стаффана де Містури.

24SMI нагадує, що Росія та Іран підтримують президента Асада, в той час як його опонентів підтримали, зокрема, Саудівська Аравія та інші арабські держави.

Після зустрічі в Цюріху Керрі відправився в Давос для участі у Всесвітньому економічному форумі.

Вибір редактора