Індіана Джонс повертається

Індіана Джонс повертається - joinfo.ua Індіана Джонс повертається - joinfo.ua

Кінокомпанія Walt Disney оголосила про підготовку до зйомок п'ятої серії кінофраншизи про мандрівника Індіана Джонса. У новій картині поки немає назви, проте відомо, що головну роль, як і раніше буде грати Харрісон Форд.

«Індіана Джонс - один з кращих героїв в історії кінематографа, і ми з нетерпінням чекаємо його повернення на екран в 2019 році», - заявив глава The Walt Disney Studios Алан Хорн. Хорн також зазначив, що не уявляє зйомки цього фільму без режисера Стівена Спілберга. Прем'єра картини запланована на 19 липня 2019 року.

Про зйомки п'ятої частини заговорили відразу ж після виходу четвертої. Однак в 2012 році продюсер фільму Френк Маршалл заявив, що головна ідея фільму так і не придумана. Про фільм ходили різні чутки, в тому числі про зйомки в головній ролі Бредлі Купера. Однак незабаром чутки були спростовані, а в компанії Disney заявили, що на роль Індіани Джонса не розглядається ніхто, крім Харрісона Форда. На момент виходу п'ятої частини акторові виповниться 77 років.

Цікаво, що спочатку на роль Індіани Джонса був обраний Том Селлек, але той був пов'язаний з телесеріалом «Магнум» і змушений був відмовитися від пропозиції. Згодом Індіана Джонс був спародіюваний в цьому серіалі. За іронією долі зйомки «Магнума» почалися після того, як Спілберг завершив роботу над фільмом.

Перша частина саги про Індіану Джонса вийшла на екрани в 1981 році. Вона називалася «У пошуках втраченого ковчега» і увійшла в сотню кращих американських фільмів за версією Американського інституту кіномистецтва. Потім послідували фільми «Індіана Джонс і Храм долі» і «Індіана Джонс і останній Хрестовий похід». Остання частина, яка вийшла на екрани, називалася «Індіана Джонс і Королівство кришталевого черепа». Вона вийшла в 2008 році і стала єдиною частиною з чотирьох, яка не отримала «Оскар».

Індіана Джонс придуманий режисерами Стівеном Спілбергом і Джорджем Лукасом. Він став збірним образом героїв пригодницьких серіалів і журналів, які режисери дивилися і читали в дитинстві. Серед прототипів персонажа можна назвати американського археолога Хайрама Бінгема, британського полковника Персі Харрісона Фосетта, археолога Венділя Джонса і палеонтолога Роя чемп Ендрюса.

Цікаві факти про Індіана Джонса

Своє ім'я головний герой кіносаги отримав на честь собаки. В кінці фільму «Індіана Джонс і останній Хрестовий похід» професор Джонс-старший розповідає своєму другові Саллаха, що називає сина «джуніор» (молодший) через те, що «Індіана» - це собача кличка. Той засміявся, проте ім'я було дійсно запозичене у собаки, яка жила у Джорджа Лукаса в середині 1970 років.

Капелюх на звичайній людині постійно б зіскакував і з'їжджв в сторону. Однак Стівен Спілберг і Джордж Лукас заявили, що Індіана Джонс ніколи не втрачає свого капелюха. Головний убір головного героя безсмертної кінострічки закріплювався на голові двосторонньою клейкою стрічкою.

У фільмі «В пошуках втраченого ковчега» знімалося безліч змій, яких скуповували в Лондоні і його околицях. Однак плазунів все одно не вистачало, тому творці фільму нарізали на частини шматки шлангів. Якщо дивитися уважніше, то можна помітити, що багато змій в кадрі не рухаються.

Щурів для зйомок також не вистачало. Гризуни, що з'являлися в кадрі, були застраховані. Страховий агент зажадав встановити мінімальну кількість гризунів, які повинні знаходитися на екрані. У договорі була згадана франшиза в 1000 щурів. Замість відсутніх щурів використовували механічних, яких озвучували курячим кудкудаканням.

Індіана Джонс - це не просто герой свого часу, це велика легенда, яка не може залишити байдужим жодного глядача. Важко не захоплюватися фільмом, який став практично ідеальною пригодою, втіливши дитячі мрії мільйонів людей на планеті. Навіть якщо дитинство пройшло, воно повертається знову, коли на екранах з'являється Індіана Джонс - невмирущий герой з хлоп'ячих фантазій.

Вибір редактора