Оскар 2016: тріумф Ді Капріо та несподівані перемоги

Оскар 2016: тріумф Ді Капріо - cosmo.com.ua Оскар 2016: тріумф Ді Капріо - cosmo.com.ua

Завершилася урочиста церемонія вручення головної світової кінопремії. Оскара за кращу чоловічу роль отримав Леонардо ДіКапріо. Удачу йому принесла роль колоніста Х'ю Гласса в картині "Легенди Г'ю Гласса".

Кращою картиною на думку кіноакадеміків став фільм Тома МакКарті "У центрі уваги". Сценарій фільму заснований на реальних подіях. У 2002 році журналісти Boston Globe розповіли про шокуючі випадки педофілії в католицькій церкві. Текст викликав великий суспільний резонанс. Фільм Тома Маккарті розповідає про підготовку публікації.

Найбільше статуеток дісталося картині Джоржа Міллера. "Божевільний Макс. Дорога люті" переміг в шести номінаціях. "Легенда Г'ю Гласса" принесла Алехандро Гонсалесу Іньярріту три нагороди. Фільм відзначили за кращу режисуру, кращу операторську роботу (оператор Еммунаель Любецкі вже тричі володар Оскара) ну і довгоочікуваний Оскар для ДіКапріо. 

Кращим композитором названий знаменитий італієць Енніо Морріконе. Він шість разів номінувався на премію і ось нарешті отримав заповітну статуетку за роботу над музикою до фільму "Мерзенна вісімка".

Брі Ларсон передбачувано і очікувано стала переможницею в номініціі "Краща актриса". Статуетку вона отримала за роль у фільмі "Кімната" Леонарда Абрахамсона.

Статуетку за кращу жіночу роль другого плану дістала Алісія Вікандер ( "Дівчина з Данії"). У анологічно чоловічій номінації назвали переможцем Марка Рейленса за роль радянського шпигуна Рудольфа Абеля в драмі Стівена Спілберга "Шпигунський міст".

Кращим фільмом іноземною мовою визнана картина "Син Саула".

Кращим анімаційним проектом стала «Головоломка». На церемонії вручення Піт Доктер подякував своїй дружині, дітям і пообіцяв завести собаку. Кращою анімаційною короткометражкою стала "Ведмежа історія". Хоча багато хто робив ставку на перемогу "Санджая і його команди". У цій номінації боровся за приз і російський мультфільм "Ми не можемо жити без космосу".

Вибір редактора