У США розгорівся скандал навколо кінопремії "Оскар"

Скандал навколо кінопремії "Оскар" - infoindustria.com.ua Скандал навколо кінопремії "Оскар" - infoindustria.com.ua

У США розгорівся скандал навколо кінопремії "Оскар", якій обіцяли влаштувати бойкот через відсутність серед номінантів чорношкірих акторів.

Щоб знизити загострення пристрастей Американська академія кіномистецтв йде на поступки, пропонуючи змінити склад учасників і внести різноманітність серед членів академії, які вибирають номінантів на отримання премії "Оскар". Про це повідомляють інформагентства з посиланням на Hollywood Reporter.

"Це складна, але важлива розмова. Прийшов час великих змін. Академія вживе кардинальні кроки для зміни складу її членів", - сказала президент американських кіноакадеміків Шеріл Бун Айзекс. За її словами, в найближчі тижні буде проведена оцінка системи членства, щоб досягти різноманітності в складі учасників кіноакадемії на 2016 рік і наступні роки.

Раніше відомий американський актор і режисер Спайк Лі оголосив бойкот церемонії вручення кінонагород "Оскар". Його обурила відсутність чорношкірих акторів серед номінантів на отримання премії. Як заявляє Спайк Лі, таке відбувається вже другий рік поспіль. "Як це можливо, що другий рік поспіль всі 20 претендентів в акторських категоріях білі? І давайте навіть не говорити про інші галузі. Сорок білих акторів за два роки", - написав актор на особистій сторінці в Instagram.

Актриса і продюсер Джада Пінкетт-Сміт, дружина американського актора Уілла Сміта, на своїй сторінці в Facebook у свою чергу закликала чорношкірих колег утриматися від відвідування церемонії вручення кінопремії "Оскар". Вона звернула увагу на те, що в п'яти основних номінаціях присутні тільки білі претенденти. "На "Оскарі" кольорові часто розважають публіку і роздають нагороди, але наші акторські досягнення рідко визнаються. Може бути, всім чорношкірим варто утриматися від участі (у церемонії)? Люди поводяться з нами так, як ми їм дозволяємо", - написала вона, додавши, що глибоко розчарована.

Запис дружини Уілла Сміта знайшла широкий відгук серед користувачів Facebook. На момент написання статті її запис сподобалася більше 140 тис. користувачів, майже 20 тис. опублікували пост в себе на сторінці.

Також в Twitter знову набрав популярність хештег #OscarsSoWhite ("Оскар" такий білий). За допомогою нього користувачі висловлюють невдоволення вибором Американської кіноакадемії. Номінанти на премію "Оскар" були оголошені 14 січня. У п'яти основних категоріях - "Краща режисерська робота", "Краща чоловіча роль", "Краща жіноча роль", "Краща чоловіча роль другого плану" і "Краща жіноча роль другого плану" - не виявилося жодного чорношкірого номінанта. Ведучим церемонії кінопремії призначений чорношкірий комік Кріс Рок. Володарі "Оскара" стануть відомі 28 лютого. 88-я церемонія вручення премій пройде в театрі "Долбі" і транслюватиметься телекомпанією ABC на 225 країн світу.

Вибір редактора