Євросоюз визначив п'ять принципів відносин з Росією

Євросоюз визначив п'ять принципів відносин з Росією - news.online.ua Євросоюз визначив п'ять принципів відносин з Росією - news.online.ua

Міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу в понеділок ухвалили п'ять принципів, які послужать основою побудови відносин з Росією. Про це заявила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

За її словами, мова йде про повне дотримання Мінських домовленостей; зміцненні відносин ЄС зі східними партнерами і внутрішньої стійкості Євросоюзу; виборчій взаємодії з Москвою з урахуванням спільних інтересів; а також підтримки громадянського суспільства в Росії та розвитку контактів між населенням ЄС і РФ.

Крім того, Федеріка Могеріні зазначила, що Брюссель «ні за яких обставин» не має наміру змінювати позицію щодо приєднання Криму до Росії.

У свою чергу, глава МЗС Італії Паоло Джентілоні повідомив, що мова про санкції на засіданні Ради ЄС у Брюсселі не йшла. Ця тема буде обговорюватися країнами Євросоюзу в червні.

При цьому, додала Федеріка Могеріні, продовження економічних санкцій проти Росії в червні не буде автоматичним, рішення буде прийматися після ретельної політичної дискусії.

Раніше віце-прем'єр уряду Росії Сергій Приходько заявив, що Москва не має наміру просити Брюссель про скасування санкцій.

Вибір редактора